Київська православна богословська академія

×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 66

Інтронізація нового коптського патріарха

Сьогодні, 18 листопада 2012 року, в Каїрі у кафедральному соборі святого апостола Марка відбулася інтронізація нового патріарха і папи Коптської Православної Церкви Олександрії Тавадроса II (Теодоріуса / Феодора).

До виборів нового предстоятеля Коптської Церкви готувалися кілька місяців. В травні 2012 року, після смерті патріарха Шенуди ІІІ (помер 17 березня), був складений список кандидатів на патріарший престол, однак вибори нового глави Коптської Православної Церкви неодноразово переносилися. Спочатку через те, що копти, які проживають за кордоном, не могли взяти участь у виборах нового папи. Потім перешкодою до обрання наступника Шенуди III стали вибори президента Єгипту, який повинен був схвалити кандидатуру нового патріарха.
Священний Синод Церкви, у результаті голосування, відібрав трьох претендентів. Церемонія обрання нового патріарха відбулася 4 листопада 2012 року. Імена кандидатів були написані на листах паперу, які поклали в спеціальну чашу. Витягнути ім’я майбутнього предстоятеля довірили маленькому хлопчику, якого й самого відібрали шляхом жеребкування.

У своїй першій заяві, після обрання на патріарший престол, єпископ Теодоріус висловив сподівання, що Єгипет за правління президента Мухаммеда Мурсі стане свідком “справжнього національного відродження”. Президент Мурсі, в свою чергу, направив коптському патріарху вітальний лист, в якому підкреслив історичну єдність між мусульманами і християнами Єгипту.

В день інтронізації в соборі святого Марка зібралося кілька тисяч осіб. На церемонії були присутні делегації від 35 християнських церков, посли десятків держав, дипломатичні місії яких представлені в Каїрі, прем’єр-міністр Єгипту Хішам Канділь. Президент країни Мухаммед Мурсі не зміг приїхати, але направив свого особистого представника.

Під дзвони новообраний патріарх в супроводі ієрархів Коптської Церкви прийняв символічні ключі від кафедрального собору. Основні моменти всієї церемонії були дотримані в повній відповідності з традиціями: клятва намісників Коптської Церкви в єгипетських єпархіях і за кордоном у вірності патріарху і визнання Теодоріуса ІІ новим предстоятелем Церкви; покладання патріаршої корони на голову новообраного і безпосередньо сама інтронізація. Після офіційної частини, новий патріарх звернувся до присутніх з короткою промовою, в якій присягнувся у вірності Церкві, країні та пастві. Святкові урочистості були скасовані та перенесені на більш відповідний час через оголошений в країні траур за дітьми, які загинули в автокатастрофі, що сталася в суботу 17 листопада в провінції Асьют.

Довідка. Патріарх Теодоріус ІІ (в миру – Вагіх Субхі Бакі Сулейман) народився 4 листопада 1952 року в єгипетському місті Аль-Мансура. У 1975 році закінчив факультет фармакології Олександрійського університету. Має ступінь бакалавра. Кілька років працював в структурі Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) у Великобританії; потім – директором заводу з виробництва медикаментів при Міністерстві Охорони Здоров’я Єгипту в місті Даманхур. Прийняв чернецтво в липні 1988 року, ніс послух у монастирі святого Бішо. У 1997 році був рукопокладений в сан єпископа і обраний членом Священного Синоду Коптської Церкви. Автор 12 книг з богослів’я. Крім арабської мови, володіє англійською. До оголошення новим патріархом Коптської Православної Церкви був єпископом єгипетської провінції Аль-Бухейра.

Теодоріус ІІ користується великим авторитетом серед коптів і виступає за зміцнення відносин між християнами і мусульманами.


О. В. Хорошко

© Київська православна богословська академія: офіційний сайт провідного закладу вищої духовної освіти України