Київська православна богословська академія

Неділя про митаря і фарисея

 21 лютого 2021 року ректор КПБА, проф. прот. Олександр Трофимлюк звершив літургію в Свято-Покровському соборі Солом‘янського району міста Києва.

Настоятелю собору співслужили декан богословського факультету КПБА прот. Ярослав Романчук, священик Михайло Павлюк, священик Андрій Григораш, протодиякон Богдан Гайдай, диякон Микола Кучер.

У своєму слові до парафіян проф. прот. Олександр Трофимлюк закцентував увагу на відмінності молитов фарисея й митаря, а також зауважив, що «...фарисей, хоч і стоїть перед Богом у молитовній зосередженості, насправді не потребує Бога, як такого, оскільки він задовольняється заповідями від Бога і вони, на його думку, стають свідками його непогрішності на фоні усіх тих грішників, котрими повниться храм. Він втішається таким станом речей, не усвідомлюючи його ілюзорність. Заклик «не помолитися по-фарисейськи» закликає нас у часі підготовчих неділь перед Постом відмовитися від видимості власної нормальності і плекати в молитвах реального бачення особистого безбожництва, що є першим кроком до зустрічі зі справжньою Реальністю.»

Прес-служба КПБА