Київська православна богословська академія

Неділя перед Богоявленням

17 січня 2021 року ректор КПБА, проф. прот. Олександр Трофимлюк звершив літургію в Свято-Покровському соборі Солом‘янського району міста Києва.

Настоятелю собору співслужили: декан богословського факультету КПБА прот. Ярослав Романчук, доцент кафедри богослів'я прот. Сергій Цьома, священик Михайло Павлюк, священик Андрій Григораш, протодиякон Богдан Гайдай, диякон Микола Кучер.

Зі словами проповіді до парафіян звернувся священик Андрій Григораш:
"В нашому церковному слововживанні поняття «Євангеліє» найчастіше асоціюється з його традиційним значенням як «добра новина», проте першопочатково євангеліями називали всякі імператорські постанови, котрі, зрозуміло, могли містити не лише хороші звістки для громадян, а в першу чергу саме неприємні. І ось сьогодні Христос розпочинає своє служіння словами з книги пророка Ісаї. Що несе для нас ця Його євангелія – добрі чи погані вісті?

«Послухай! Я виряджаю посланця Мого поперед Тебе. Він приготує Тобі дорогу». Голос лунає в пустелі: «Готуйте дорогу Господу, зробіть прямим шлях для Нього» (Іс. 40: 3). Саме такими словами розпочинається, за апостолом Марком, Євангелія Ісуса Христа, Сина Божого.

Посланець уже в ділі – це пророк Іоан Хреститель, котрий проповідує про необхідність хрещення, як символу покаяння, а не просто ритуального омовіння. «Покайтеся!» – звучить владний заклик Іоана перед лицем грядущого Царства Божого, влада якого входить в земні межі з пришестям у світ Сина Божого.

Відтепер ніхто не зможе називатися громадянином цього духовного Царства, якщо не реалізує своє покаяння через усвідомлення особистого безбожницького становища і не прийме очищення у водах Йордану.

Покаяння і очищення – атрибути людей, які претендують на громадянство у Царстві Духа, де панують мир, радість і любов. Хто посягає на такий високий статус, той повинен відповідати законам цієї незвичайної держави.
Іоан Хреститель стає рупором в руках Господа, який закликає усіх повернутися до своєї батьківщини, додому, до люблячого Батька. Ми не зможемо встояти перед вимогами Царства Божого, якщо не перемінимося, а переміна можлива лише у випадку, коли людина прозріє і виявить свій жалюгідний стан, в якому вона наразі перебуває, але водночас, дивлячись за вказівкою Іоана Хрестителя на Того, Хто «Незрівнянно Могутніший…» і якому жоден «не гідний бути рабом, котрий схиляється, щоб розв’язати ремінці Його сандалій» (Мк. 1: 7), виявить в Ісусі Христі образ того, ким ми можемо стати з Його допомогою."

Після богослужіння духовенство Свято-Покровського собору заспівали колядки для парафіян.

Колядка від духовенства Свято-Покровського собору

 

Прес-служба КПБА

© Київська православна богословська академія: офіційний сайт провідного закладу вищої духовної освіти України