Київська православна богословська академія

Покрова Пресвятої Богородиці

Одним із великих свят є Покрова Пресвятої Богородиці, історія якого починається у X ст. і пов’язане з порятунком Константинополя та Візантійської імперії зокрема від загрози нападу завойовників.

У 910 році військо русичів на чолі з князем Аскольдом узяло в облогу Константинополь з наміром захопити місто. За гарячими молитвами мешканців столиці, які перебували недільного дня у Влахернському храмі під час всенічного бдіння, заступництвом Пресвятої Богородиці Константинопіль був врятований. Ця поразка, що спіткала наших предків, стала великою милістю і благодаттю Божою, що послужили початком визволення від темряви язичницького невідання.

З самого початку християнства на Київській Русі Божа Матір вважалася покровителькою нашої батьківщини від видимих і невидимих ворогів. Під Її покровом і молитовним заступництвом зростала на рідній землі православна віра.

 З нагоди торжества Покрови Пресвятої Богородиці в Свято-Покровському соборі Солом‘янського району міста Києва відбувся ряд урочистих заходів, що розпочався напередодні, у суботу вечором, святковим всенічним бдінням. У сам день свята відбулася торжественна Божественна Літургія, на якій були присутні численні миряни нашої громади та гості свята.

Про історичну основу свята Покрови Пресвятої Богородиці і його духовне значення для кожного з нас виголосив на своїй проповіді священнослужитель храму отець Андрій Григораш.

Після літургійного богослужіння духовенство з мирянами здійснили довкола храму хресний хід, наприкінці якого настоятель Свято-Покровського собору, ректор КПБА, професор протоієрей Олександр Трофимлюк освятив постамент Пресвятої Богородиці на території храму, а також привітав парафіяльного благодійника Кирила Федорчука та вручив орден Святого Архистратига Михаїла. Наостанок, настоятель привітав усіх з престольним святом, яке цого року є ще більш особливим, зважаючи на події довкола визнання Православної Церкви України, і побажав небесного заступництва Божої Матері перед своїм Сином, а нашим Богом Ісусом Христом, щоб за Її безперестанними молитвами кожна людина, кожна українська сім’я і вся Україна сподобилася мирного неба, добробуту і великого духовного і земного процвітання. Також настоятель подякував усім учасникам відновлювальних робіт фасаду собору, а також розпису вівтарної частини храму. Завершенням ранкових заходів стала приготовлена для парафіян святкова гостина.

Прес-служба КПБА

© Київська православна богословська академія: офіційний сайт провідного закладу вищої духовної освіти України