Київська православна богословська академія

День пам’яті священномученика Макарія, митрополита Київського

13 – 14 травня 2018 р. Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, у співслужінні архієреїв УПЦ Київського Патріархату, очолив богослужіння на честь священномученика Макарія, митрополита Київського, Галицького і всієї Руси, мощі якого нетлінно спочивають у Свято-Володимирському кафедральному патріаршому соборі нашої столиці.

Також цього дня виповнюється 52 роки від дня призначення Святійшого Патріарха Філарета на Київську кафедру. 14 травня 1966 р. владика Філарет був призначений архієпископом Київським і Галицьким, Патріаршим Екзархом всієї України та з того часу в сані архієпископа, митрополита, а з жовтня 1995 р. – Патріарх несе своє служіння в Українській Церкві на столичній кафедрі.

В неділю ввечері, 13 травня 2018 р., Патріарх Філарет очолив Всенічне бдіння. Його Святості співслужив собор архієреїв з України та закордону, численне духовенство міста Києва, Київської та інших єпархій, які прибули до столиці. За богослужінням також молилися викладачі та студенти Київської православної богословської академії, Рівненської духовної семінарії, а також паломники і віряни.

З благословення Святійшого Патріарха Філарета служіння Літії очолив Патріарший намісник, митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній.

На полієлеї урочисто і піднесено звучали слова величання на честь святителя Макарія. Після полієлею Патріарх Філарет біля нетлінних мощей священномученика Макарія помазував духовенство і парафіян благословенним єлеєм.

Наступного дня, 14 травня 2018 р., Святійший Владика звершив Божественну Літургію, а після завершення – молебень до св. сщмч. Макарія перед ракою з його мощами. Потім, під багаторазовий спів величання святому Макарію, Патріарх, архієреї, духовенство та парафіяни благоговійно прикладалися до мощей священномученика.

На запричасному проповідь про життя у Христі і мученицьку кончину святого Макарія виголосив архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій.

Під час святкового богослужіння співали: Патріарший хор Володимирського собору (регент Вероніка Матвієнко), хор Київської православної богословської академії (регент диякон Юрій Мигаль) та кліросний хор Володимирського собору (регент Тетяна Солосич).

Урочисте богослужіння завершилося уставним многоліттям.

© Київська православна богословська академія: офіційний сайт провідного закладу вищої духовної освіти України