Друк

Утреня з читанням покаянного канону преподобного Андрія Критського

У практиці Східної Церкви покаянний канон преподобного Андрія Критського прочитується частинами на Великому повечір’ї з понеділка до четверга першої седмиці Великого посту, а також на утрені четверга п’ятої седмиці, у день Маріїного стояння, канон співається повністю.

 

Великий покаянний канон належить перу преподобного Андрія, архієпископа Критського (660 – 740).

22 березня 2018 р., у середу п’ятого тижня Великого посту, в Георгіївському соборі Видубицького монастиря митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній звершив Утреню з читанням Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського.

Його Високопреосвященству співслужила братія монастиря в священному сані.

Не дивлячись на те, що Великий покаянний канон преподобний Андрій Критський написав понад 1200 років тому, до нашого часу він не втрачає своє повчальне і спасительне значення. І не втратить допоки існує цей світ. Кожне речення канону закінчується покаянним приспівом: «Помилуй мене, Боже, помилуй мене», а весь канон майстерно просякнутий повчальними історіями з Старого і Нового Завітів. Кожний його тропар заставляє нас задуматись над сенсом свого життя і про участь нашої душі у житті вічному.

Поширити у соцмережах