Київська православна богословська академія

Архієрейське богослужіння у неділю 15-ту після Пʼятидесятниці

17 вересня 2017 р., в п’ятнадцяту неділю після дня Святої П’ятидесятниці, у соборі св. Георгія Переможця Свято-Михайлівського Видубицького монастиря митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній звершив Божественну Літургію.

Напередодні Патріарший намісник очолив Всенічне бдіння.
Його Високопреосвященству співслужила братія монастиря в священичому сані.

Після прочитання Євангелія Патріарший намісник виголосив проповідь на тему євангельського читання. У своєму слові митрополит Епіфаній зокрема зазначив:

"Всі дані Богом закони, заповіді і повчання виходять із любові. Любов є матір’ю всіх заповідей. Любов є тим весільним одягом, без якого жоден не буде прийнятий в небесний чертог, тобто в Царство Небесне, яке і є Царством Любові, адже Бог є любов (1 Ін. 4: 20). Але як ми можемо проявити цю любов до Нього? Найбільшою мірою любов до Бога ми можемо проявити в ближньому, в любові до нього. Адже в ближньому, як ніде більше, ми бачимо Бога, Його образ і подобу. Господь говорить: «Зробивши одному з цих братів Моїх менших, Мені зробили» (Мф. 25: 40). Ось найкращий спосіб показати любов до Бога на ділі! Бо «той, хто не любить брата свого, якого бачить, як може любити Бога, Якого не бачить» (1 Ін. 4: 20). Саме тому істинна любов до Бога не мислиться без любові до ближнього, а любов до ближнього – без любові до Бога. Любити потрібно не тільки тих, хто любить нас, бо, як написано у Священному Писанні: «Якщо ви любите тих, хто вас любить, яка вам за це дяка? Бо і грішники люблять тих, хто їх любить. І якщо ви робите добро тим, хто вам робить добро, яка вам за те дяка? Бо і грішники те саме роблять. Але ви любіть ворогів ваших, добро творіть, нічого не сподіваючись; і буде вам нагорода на небесах» (Лк. 6: 32 – 35). Навчімось найперше любити своїх ближніх любов’ю щирою і безкорисливою, і ця любов приведе нас до Бога. Просімо ж у Господа сили і допомоги у виконанні цих простих заповідей, щоб через виконання їх сподобитись нам вічного спокою і радості в Царстві Його" - сказав владика.

Завершилось Богослужіння молитвою за державу нашу Україну. Митрополит Епіфаній очолив молебень під час якого звучали прохання і молитви про визволення України від нападу чужинців, про визволення поневолених і про дарування миру нашій Вітчизній.

© Київська православна богословська академія: офіційний сайт провідного закладу вищої духовної освіти України