Друк

Молитва за лікарів у Софії Київській

У день пам’яті святого великомученика і цілителя Пантелеймона Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у співслужінні Патріаршого намісника, митрополита Переяслав-Хмельницького і Білоцерківського Епіфанія, архієпископа Вишгородського Агапіта, братії Свято-Михайлівського -Золотоверхого монастиря та столичного духовенства звершив молебень у соборі Святої Софії у Києві.

У молитві взяли участь представники Церков і релігійних організацій України, перший Президент Леонід Макарович Кравчук, заслужений лікар України, громадсько-політичний діяч Василь Михайлович Князевич та лікарі України.

Після завершення молитви до присутніх звернувся зі словом Святійший Патріарх Філарет:

"Насамперед я хочу привітати почесну раду, яка сьогодні визначила п’ять орденоносців Ордену святого великомученика і цілителя Пантелеймона. І все це відбувалося під керівництвом Василя Михайловича Князевича.

Я вітаю вас, дорогі браття і сестри, зі святом великомученика Пантелеймона. Ми сьогодні помолилися йому в надії, що його молитва сильніша за нашу і молитва його звершується перед Богом на небесах. Просимо ми, щоб Господь допоміг насамперед нашим лікарям, медичним працівникам, тому що вони є слуги Божі, які посилаються нам Богом для того, щоб ми були здорові.

Я вам розповім одну легенду, яку я вже не раз розповідав. Один чоловік, дуже віруючий, захворів і прийшов до нього лікар і цей чоловік каже: «Не треба мені лікаря, Бог мене зцілить». Лікар пішов. Йому стало гірше. Знову приходить лікар, він і другий раз його відправив. Потім став помирати і коли став помирати, то тоді каже: «Господи я ж таку надію покладав на Тебе, а Ти мене не зцілив». Господь йому відповідає: «Двічі посилав тобі лікаря, а ти відкинув». Це значить, що в цю легенду народ вклав віру, що Господь допомагає нам через лікарів і лікарі добре знають, що без допомоги Божої і вони не можуть вилікувати ту чи іншу хворобу. Тому ми насамперед звертаємося до Бога, до Його заступників, які існують, такі як великомученик Пантелеймон і бажаємо, щоб Господь допомагав лікарям бути Його вірними слугами допомагати нам зберігати здоров’я. Йому слава на віки віків" – сказав Предстоятель Київського Патріархату.

Леонід Макарович Кравчук назвав цей день знаковим в історії: "Я вірю в те, що сьогоднішній день стане в історії знаковим, тому що ми започаткували надзвичайно велику справу, не тільки Орден, а зміст нашої діяльності, зміст місії, яка буде далі набувати сили. Ми в це віримо, що принесе і нашій медицині й нашому співтовариству, і Україні вцілому великі надії, і допоможе нам, і лікарям перш за все, діяти краще, діяти в ім’я народу, в ім’я України. Тому я дуже щасливий, що можу бути саме в цей день разом з вами, дуже щасливий, що можу звернутися і до Бога, і до пам’яті святого великомученика і цілителя Пантелеймона зі словом вдячності, що нам допоміг напередодні великого свята 26-ої річниці Незалежності України і започаткувати цю місію, і започаткувати Орден, і започаткувати наші великі справи. Хай нам всім щастить" – сказав перший Президент України.

Василь Князевич підтримав Леоніда Макаровича в тому, що це є історичний день, який будуть згадувати. Також заслужений лікар України висловив вдячність присутнім.

Після молебню у Будинку митрополита у Національному заповіднику «Софія Київська» відбулася прес-конференція для представників ЗМІ у якій, зокрема, взяв участь Святійший Патріарх Філарет й розповів про мету започаткування Ордену Святого Пантелеймона: "Мета полягає в тому, що ми хочемо стимулювати нашу медицину, щоб вона ставала все кращою і кращою і особливо стимулювала наших лікарів і медичних працівників, тому що наше здоров’я залежить дуже багато від лікарів і тому ми хочемо їх по-перше шанувати за їхній труд, іноді дуже тяжкий труд, а по-друге хочемо, щоб вони ставали кращими, тобто професійнішими, щоб Господь через них посилав нам здоров’я і допомагав нам визволятися від різних хвороб. Як ми знаємо медицина йде вперед, але хвороби не відстають, тому лікарі нам потрібні і ми сьогодні молились в Соборі Святої Софії, щоб Господь допомагав нашим лікарям, їхньому професійному служінню на благо нашого українського народу. І ми думаємо, що ця ідея буде мати розвиток і буде служити благу українського народу" – сказав Патріарх Філарет.

Поширити у соцмережах