Друк

Святкові богослужіння та Хресний хід з нагоди свята Хрещення Київської Руси-України

У цей знаменний для України день відбулося загальноцерковне святкування, яке проходило в столиці України місті Києві.

27 липня 2017 року, напередодні дня пам'яті рівноапостольного великого князя Володимира та свята Хрещення Київської Руси-України, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Всенічне бдіння у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

Його Святості співслужили: Предстоятель Чорногорської Православної Церкви Блаженніший Михаїл, архієпископ Цетинський, митрополит Чорногорський; собор єпископів Української Православної Церкви Київського Патріархату, які прибули до столиці для святкування річниці Хрещення Руси-України, священнослужителі Чорногорської Православної Церкви, духовенство міста Києва та інших єпархій.

За вечірнім богослужінням посеред храму була звершена Літія, яку очолив Патріарший намісник, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній. Благословенні хліб, вино, пшениця та єлей, над якими владика звершив молитву, були розданні вірним на Утрені.

Після Полієлею, під час читання канону, Предстоятель помазував вірян освяченим єлеєм.
Сам же день свята розпочався з урочистої Божественної Літургії, яку очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Святійшому Владиці, як і напередодні, співслужив Предстоятель Чорногорської Православної Церкви Блаженніший Михаїл, архієпископ Цетинський, митрополит Чорногорський, собор єпископів і духовенства Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Традиційно цього святкового дня у кафедральному соборі молилася велика кількість вірян.

За богослужінням зі словом до вірян звернувся архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій.

Після завершення літургії під дзвони Володимирського собору в напрямку до пам’ятника князю Володимиру розпочався Хресний хід. Урочиста хода зібрала велику кількість вірних Київського Патріархату з Києва та всіх областей України.

Разом з Предстоятелем Церкви вулицями Києва пройшов єпископат, багатотисячне духовенство та вірні, воїни та ветерани АТО, капелани, волонтери, громадські діячі та пересічні українці.

Не дивлячись на ранкову грозу, під час того, як віряни у соборі причащалися Святих Христових Таїн, з-за хмар над Києвом засяяло сонце.

Хода пройшла центральними вулицями столиці. Підійшовши до пам’ятника святого князя Володимира, Патріарх Філарет очолив подячний молебень та прочитав молитви за Україну і до рівноапостольного князя.

Звертаючись до української громади зі сходів перед постаментом пам’ятника князю-хрестителю, Патріарх Філарет привітав усіх з національним святом Хрещення Київської Руси-України.

Богослужіння завершилося многоліттям Патріарху, ієрархам, Україні, її владі та війську, і всім православним християнам. Після цього Предстоятель окропив віруючих святою водою, а потім дав відповіді на питання журналістів.

Поширити у соцмережах