Друк

Вітальне слово ректора КПБА митр. Епіфанія в День інтронізації Патріарха Філарета

Вітальне слово 

Патріаршого намісника та ректора Київської православної

богословської академії митрополита Переяслав-Хмельницького

і Білоцерківського Епіфанія Святійшому Патріарху Київському і всієї

Руси-України Філарету в День інтронізації

Ваша Святосте, милостивий наш Отче й Патріарше!

Щороку осінньої пори українська паства в особі архієреїв, духовенства та мирян, об’єднуючи в собі всю повноту Української Православної Церкви Київського Патріархату, збирається в столиці незалежної Української держави – древньому місті Києві – у величному Свято-Володимирському кафедральному соборі, щоб піднести свої подячні та прохальні молитви до Всемилостивого Господа, Його Пречистої Матері та всіх святих у день річниці інтронізації свого Предстоятеля – Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України.

Цього року на долю України випали страшні випробування: поклали своє життя герої Небесної сотні під час Революції гідності, анексовано Крим, «братня» сусідня держава, яка за Будапештським меморандумом взяла на себе обов’язки гаранта територіальної цілісності та державного суверенітету України, здійснила військову агресію, розв’язавши підступну та лукаву війну.

У другій половині минулого століття, у часи «холодної» війни Ви, Ваша Святосте, займалися незвичною миротворчою діяльністю і брали участь у найважливіших міжнародних конференціях та асамблеях з питань захисту миру, що посприяло припиненню закриття монастирів, духовних навчальних закладів, парафій і навіть вдалося удвічі збільшити набір вихованців Одеської духовної семінарії.

У ці нелегкі для України дні Ви також берете участь у міжнародній миротворчій діяльності. І ми віримо, що як у той нелегкий час Церква зробила великий внесок у примирення двох ворогуючих держав, так і нині ця миротворча діяльність допоможе в залагодженні конфлікту між двома православними народами.

У цих складних умовах Ви проявили себе як справжній духовний пастир української нації. Ви єдині, хто не боїться свідчити про істину й говорити правду перед сильними світу цього, називаючи речі своїми іменами: добро – добром, зло – злом. Ви показуєте справжній приклад соціального служіння Церкви. У своїх проповідях Ви підтримуєте моральний бойовий дух українських воїнів, надихаючи їх на перемогу. Ви благословляєте збирати матеріальну й фінансову допомогу для української армії та постраждалих мирних мешканців. Ви допомагаєте в лікуванні поранених та хворих.

Вас спокушають об’єднанням Українського Православ’я, але Ви міцно й непохитно стоїте на скелі незалежності й самостійності Української Православної Церкви. Ви говорите, що Бог Сам створить умови об’єднання. І в ці трагічні часи ціною стількох жертв, людських життів Господь відкриває українському народові очі, дає можливість пізнавати, де справді Українська Церква – Церква, яка зі своїм народом у найскрутніші часи, а де Церква, яка з роздвоєною особистістю служить і підпорядковується іноземним центрам, і лише прикривається назвою «Українська», а по суті українського в ній нічого немає. Саме тому численні громади по всій Україні бажають увійти до складу Української Православної Церкви Київського Патріархату під Вашим святительським омофором.

Здавалося б простими, але своєчасними і правильними рішеннями, обравши бік правди, з якою Бог, а не сили і влади, Ви, Ваша Святосте, зуміли заручитися підтримкою значної частини українського суспільства, піднести роль і вагу Київського Патріархату в очах народу.

Як ректор Київської православної богословської академії окремо хочу згадати й висловити із синівською любов’ю слова найщирішої вдячності від себе особисто і тих, хто навчає і навчатиме та навчається і навчатимуться в Академії, адже саме завдяки Вашому вольовому рішенню, духовній і матеріальній підтримці, усвідомленні необхідності й перспективи цього Київська православна богословська академія, продовжуючи своє реформування, стала на шлях визнання результатів своєї діяльності з боку держави.

Ваша Святосте! Вітаємо Вас на престолі першосвятителів Київських, щиро зичимо Вам многих і благословенних років патріаршого служіння рідному народові на його шляху до спасіння й успадкування вічного життя в Царстві Небесному!

Εις πολλά έτη δέσποτα!

22 жовтня 2014 р.,
м. Київ, Свято-Володимирський патріарший кафедральний собор

Поширити у соцмережах