Київська православна богословська академія

Відбувся круглий стіл "Становлення УПЦ Київського Патріархату у 20-21 стт. Автокефалія: причини та наслідки"

31 жовтня в стінах Київської православної богословської академії відбувся круглий стіл, організований кафедрою богослів’я та філософії, на тему: «Становлення Української Православної Церкви Київського Патріархату у 20-21 стт. Автокефалія: причини та наслідки».

Круглий стіл вступними словами розпочав доктор богословських наук, завідувач кафедри богослів’я та філософії прот. Костянтин Лозінський, який наголосив, що в Україні зараз відбуваються події важливого історичного значення, а шлях Церви до Автокефалії – це тільки початок праці над власною ідентичністю і розвитком свого.

З основною доповіддю виступив доцент кафедри богослів’я та філософії, кандидат богословських наук Костянтин Олександрович Москалюк, який розповів про богословські підвалини Автокефалії та історичні перешкоди, які пройшла наша Церква, на шляху до визнання Автокефалії. Особливу увагу К. Москалюк звернув на роки діяльності Патріарха Філарета.

Після виступу студенти 4-го і 5-го курсів разом із організаторами події та завідувачем кафедри церковно-історичник і практичних дисциплін, кандидатом богословських наук, доцентом Святославом Миїхайловичем Чокалюком взяли участь у дискусії, де основними питаннями були: перспективи розвитку УПЦ Київського Патріархату у зв’язку з виходом з штучно створеної російською Церквою ізоляції; важливість постійного Євхаристійного життя для кожного з членів Церкви.

Джерело

© Київська православна богословська академія: офіційний сайт провідного закладу вищої духовної освіти України