Друк

У КПБА вшанували пам'ять полеглої української інтелігенції "Розстріляного Відродження"

"Розстріляне Відродження" - літературно-мистецьке покоління 20-30-их років XX століття, яке дало високохудожні твори у галузі живопису, літератури, театру і музики. Проте, цвіт нації, який не міг органічно злитися з безбожним радянським режимом, був оголошений терористичним буржуазним напрямком і фізично знищений тоталітарним сталінським режимом. Але ті, що вбивали тіло, не змогли вбити душу і дух української інтелігенції, вони живуть у своїх творах, у серцях кожного українця. Репресовані митці і поети були розстріляні в урочищі Сандармох. З 28 жовтня по 4 листопада 1937 року радянський кат розстріляв 1111 людей, серед яких близько 300 українців. 3 листопада нашого цвіту загинуло найбільше. Серед полеглих: Лесь Курбас, Микола Куліш, Матвій Яворський, Володимир Чехівський, Валер'ян Підмогильний...

3 листопада 2017 року, у роковини трагедії, в актовій залі КПБА студенти та викладачі вшанували пам'ять полеглої української інтелігенції. У своєму виступі викладач прот. Павло Мельник зауважив, що сучасна молодь, студенти духовної школи мають бути інтелігенцією нашого часу, для цього треба пам'ятати тих, що полягли, їхній подвиг і вірність українському народові, а також добре навчатися і вести духовне життя, щоб у разі випробувань не зректися віри і свого народу. Українські священики завжди вирізнялися і вирізняються інтелігентністю, для них чужою є ординська природа.

Захід продовжився переглядом документального фільму "Воскресіння Розстріляного Відродження", а на закінчення молитовно проспівали "Вічна пам'ять".

Поширити у соцмережах