Друк

У КПБА відбувся круглий стіл «Роль особистості в історії Церкви»

18 жовтня 2017 року в залі засідань Вченої ради КПБА, з благословення ректора митрополита Переяслав-Хмельницького і Білоцерківського Епіфанія, кафедрою церковно-історичних і практичних дисциплін було проведено круглий стіл «Роль особистості в історії Церкви».

Традиційно захід розпочався співом молитви «Царю Небесний». У роботі круглого столу взяли участь викладачі кафедри, аспіранти і студенти вишу та запрошені гості із Обухівського благочиння Переяслав-Хмельницької єпархії, а саме: священики Олександр Овчинніков та Роман Коломоєць; депутат Обухівської районної ради Новохатько Олексій Петрович; завідувач краєзнавчого музею та вчитель краєзнавства с. Трипілля Буренко Катерина Іванівна.

Відкрив науковий захід із вступним словом головуючий заходу, завідувач кафедри церковно-історичних і практичних дисциплін КПБА, кандидат богословських наук, доцент Чокалюк Святослав Михайлович. Який зазначив, що подібний науковий захід буде відбуватись на кафедрі церковно- історичних і практичних дисциплін щороку.
Темою для виступів і дискусії цьогорічної зустрічі стала постать митрополита Київського і Галицького Тимофія (Щербацького) (1698 – 1767).
Першим доповідачем стала доктор церковно-історичних наук, доктор історичних наук, професор КПБА Преловська Ірина Миколаївна, яка виступила із доповіддю «Митрополит Київський і Галицький Тимофій (Тихон Іванович Щербацький (Щербак) 1698 – 1767) – українець чи малорос?».
Далі із доповідями виступили старші викладачі кафедри: к. ц.-іст. н., протодиякон Василь Дідора – «Митрополит Тимофій Щербацький в історії Видубецької обителі»; к. ц.-іст. н., священик Іван Сидор «Матеріальне і моральне становище монахів Київських монастирів у період служіння митрополита Тимофія Щербацького».
На прикінці заходу із коротким повідомленням на тему: «Преосвященний Агапіт (Вишневський) єпископ Уманський, як настоятель Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря (1867 – 1923) виступив д. ц.-іст. н., проф., проректор з наукової роботи КПБА прот. Віталій Клоса.
Під час засідання між учасниками відбулась жвава дискусія.
Також запрошені гості розповіли про виготовлення пам’ятника Митрополиту Тимофію, що відбувається за їхньої участі.Поділилися із учасниками круглого столу актуальними проблемами і питаннями щодо його встановленняу рідному селі святителя.
Завідувач краєзнавчого музею та вчитель середньої школи с. Трипілля розповіла про методи донесення історичної пам’яті про митрополита сучасному поколінню. Вона наголосила, що стараннями місцевої влади вже встановлено меморіальну дошку і також ведеться кропітка робота із вивчення постаті митрополита Тимофія у місцевій школі.
На завершення завідувач кафедри підсумував роботу круглого столу і висловив подяку доповідачам за проведену наукову працю.
Закінчився круглий стіл молитвою «Достойно є».

Поширити у соцмережах