Урочистості з нагоди памʼяті прп. Паїсія Величковського в Полтаві
28 листопада 2012 року Святійший Патріарх Філарет очолив Божественну Літургію у Свято-Успенському кафедральному соборі м. Полтави. Йому співслужили: митрополит Черкаський і Чигиринський Іоанн, архієпископ Переяслав-Хмельницький Епіфаній, архієпископ Тернопільский, Кременецький і Бучацький Нестор, архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, єпископ Харківський і Богодухівський Лаврентій, єпископ Кіровоградський і Голованівський Марк, єпископ Вишгородський Агапіт та духовенство Полтавської єпархії.
Наприкінці Літургії Святійший Патріарх виголосив проповідь, у якій зазначив, що преподобний Паїсій є прикладом того, як людина має спасатися. Цей приклад духовного життя повинні наслідувати не лише ченці, але й християни, які живуть у світі.
Після Літургії відбувся молебень до преподобного Паїсія Величковського і вручення дипломів лауреатам Полтавської єпархіальної премії ім. преподобного Паїсія Величковського. Лауреатами премії, у трьох номінаціях (відродження духовності; громадська діяльність; література, наука, мистецтво) стали: відомий науковець, професор, доктор історичних наук протоієрей Юрій Мицик; найстарший за віком клірик Полтавської єпархії, настоятель Свято-Покровської церкви с. Римарівка Гадяцького району протоієрей Леонід Василенко; авторський колектив 12-го тому (релігія і церква) Полтавської енциклопедії Олександр Білоусько, Тарас Пустовіт, Володимир Мокляк; член Національної спілки письменників України, поет, прозаїк і драматург уродженець Полтавщини Микола Петренко; член Національної спілки письменників України, поет, прозаїк, публіцист з м. Мелітополя Запорізької області Олег Гончаренко; Полтавський науковець, дослідник і популяризатор давнього церковного співу Ярослав Михайлюк.
Окрасою святкового богослужіння став відомий в Україні та закордоном церковний хор «Видубичі».
Не зважаючи на те, що пам’ять преподобного припала на робочий день, храм був наповнений вірянами. Усі відчували особливу радість, адже залишивши в юності рідну Полтаву, преподобний Паїсій повернувся до своєї малої батьківщини її святим молитвеником і заступником.
За матеріалами Церква.info