2 травня 2016 р., у Світлий понеділок, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, Священноархимандрит Києво-Михайлівського Золотоверхого монастиря, звершив Божественну літургію у головному храмі обителі – Михайлівському соборі.
2 травня 2016 р., у Світлий понеділок, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, Священноархимандрит Києво-Михайлівського Золотоверхого монастиря, звершив Божественну літургію у головному храмі обителі – Михайлівському соборі.
Його Святості співслужили: Патріарший намісник митрополит Переяслав-Хмельницький і Бориспільський Епіфаній; вікарій Київської єпархії архієпископ Богуславський Олександр; вікарій Київської єпархії єпископ Васильківський Лаврентій; керуючий справами Київської Патріархії намісник Михайлівського Золотоверхого монастиря єпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Іоан (Швець), намісник Свято-Феодосіївського монастиря м. Києва архімандрит Макарій (Папіш); голова Видавничого відділу, перший проректор КПБА протоієрей Олександр Трофимлюк; братія монастиря та викладачі КПБА у священному сані, запрошене духовенство.
За богослужінням, до дня свята Пасхи Предстоятель Київського Патріархату нагородив насельників монастиря черговими богослужбовими нагородами: ігумена Антонія (Фірлея) – хрестом з прикрасами, диякон Степан Возняк піднесений до сану протодиякона та диякон Петро Лопатинський піднесений до сану протодиякона.
Наприкінці літургії Святійший Владика звернувся до пастви з повчальним словом проповіді про значення не лише Воскресіння Христового у справі спасіння людства, але й воскресіння кожної людини: «Є такі люди, які у Воскресіння Христове вірять, а у своє власне не вірять. Якщо вони не вірять у воскресіння своє, то виникає запитання: для чого прийшов Син Божий на землю, став людиною, постраждав, був розіп’ятим, помер і воскрес? Для того, щоб засвідчити, що Він має владу над смертю і над життям? Не для цього Син Божий ставав людиною, але для того, щоб всіх нас воскресити із мертвих тілами, бо душа не потребує воскресіння, бо Бог створив душу безсмертною і душа не може щезнути» – наголосив Святійший Патріарх Філарет.
Також Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату розповів про значення віри: “Сенс людського життя полягає в тому, щоб не лише вірити, але й жити по вірі. Бо багато християн вірять у християнські догмати віри, а живуть як безбожники, як не віруючі. Що означає жити по вірі? Дуже просто й для всіх зрозуміло: любити Бога і любити ближнього. Господь Ісус Христос сказав: “Як хочете, щоб вам люди чинили так і ви робіть”. Хочете, щоб вас любили – любіть, хочете, щоб вас не засуджували – не засуджуйте, хочете, щоб вам допомагали – допомагайте, хочете, щоб вам співстраждали в тяжких умовах життя, які ми зараз переживаємо, – співстраждайте. І тоді ця віра буже живою вірою. Окрім цього потрібно щоденно каятися у своїх гріхах, адже грішимо кожного дня. І тому якщо ви звернете увагу на зміст молитв, якими ми повинні молитися вранці і ввечері, то всі вони покаянні. Церква зробила для нас все для того, щоб життя наше приводило до покаяння, любові один до одного і до вічного життя. Тому, дорогі браття і сестри, віримо у Воскресіння Господа Ісуса Христа, будемо й вирити і в своє власне воскресіння. Будемо робити все, щоб успадкувати життя вічне. Воістину Христос Воскрес!” – завершив повчальне слово Святійший Патріарх Філарет.
Урочисте богослужіння завершилося хресним ходом навколо собору з окропленням святою водою, читанням Євангелія та уставним многоліттям.
{gallery}//2016/05/pon{/gallery}