19 травня 2024 року в свято жінок-мироносиць, намісник Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря архієпископ Вишгородський Агапіт відвідав Свято-Покровський собор Солом’янського району міста Києва та звершив Божественну літургію.
Його Високопреосвященству співслужили настоятель храму протоієрей Олександр Трофимлюк, духовенство храму – протоієрей Ярослав Романчук, протоієрей Михайло Павлюк, священник Богдан Гайдай, протодиякон Микола Кучер, диякон Михайло Гончаренко та численні гості у священному сані.
Недільне богослужіння прикрасив спів хору під керівництвом Руслана Перетяжка.
Під час богослужіння підносили особливі прохання за настання миру в Україні, за воїнів, які її захищають, за владу та народ.
Після прочитання святого євангелія архієпископ Агапіт звернувся до присутніх у храмі зі словами проповіді:
“У сьогоднішню неділю ми вшановуємо жінок, які по-особливому відзначилися у служінні Господу Ісусу Христу.
Жінки-мироносиці, усюди супроводжували Христа, та допомагали йому у служінні. Вони були непохитної віри. Усі апостоли, крім Іоана Богослова втекли, а жінки-мироносиці були зі своїм учителем до кінця. І ось, на наступний день після поховання, вони рано вранці біжать до гробу, щоб намастити тіло Ісуса Христа. Хіба вони не розуміють, що там сторожа, камінь, печать… Чи не задумувалися вони над цими перешкодами? Проте в той момент ними керувала велика любов до Бога, свого учителя. Не знайшовши тіла Ісусового, побачили ангела, який питав “Чому шукаєте живого між мертвими. Немає Його тут, Він воскрес” саме ці слова написані у Єрусалимі над кувуклією, місцем гробу Господнього.
У сьогоденні ми намагаємося передавати радість Христового воскресіння один одному. Зараз жінки в церкві відіграють особливу роль: перші приходять до храму, турбуються про красу та чистоту, складають найбільший відсоток віруючих церкви. Ми вдячні вам за те, що ви є вірними парафіянами Православної Церкви України і безпосередньо цього прекрасного собору на Солом’янці. І сьогодні ваше свято! Я хочу привітати вас зі святою Неділею жінок-мироносиць, і побажати, щоб ви керувалися тими чеснотами, якими керувалися жінки-мироносиці! А це: віра, любов, любов до Бога та Церкви, всевідданість Богу. Сьогодні на плечі жінок випадає багато випробувань, бо на війні в більшості гинуть чоловіки, наші захисники. Це горе, яке приходить у сім’ю…
Українська жінка, є сильною. І не зважаючи на випробування, ми віримо в те, що як Христос воскрес із мертвих, так само, Своїм воскресінням Він переможе ворога, російського окупанта, і принесе нам довгоочікувану перемогу, яка буде неодмінно! Найголовніше, що ми з вами повинні робити – довіряти Богу та молитися, щоб Він нам допомагав. Також бажаю, щоб у наших душах та серцях була така любов, як і у цих жінок-мироносиць, які твердо вірили та йшли до Бога. Нехай у цьому нам допомагає Господь!”
На завершення літургії настоятель храму протоієрей Олександр подякував владиці Агапіту за візит та спільну молитву. В свою чергу Високопреосвященний владика привітав усіх з воскреесним днем та подякував настоятелю і всій громаді.
Традиційно, після Божественної літургії, відбулася хресна хода навколо храму.
Також, з благословіння Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія владика Агапіт нагородив жінок-військовослужбовців, які воюють тут, в тилу: Ратушняк Ірину Павлівну медаллю “За жертовність і любов до України” та підполковницю Данькіну Світлану Анатоліївну медаллю “Хрест свободи за жертовне служіння задля збереження Божого дару та незалежності”.