Перейти до вмісту
Головна » Святий благовірний князь Ярослав Мудрий

Святий благовірний князь Ярослав Мудрий

aa651-jaroslav1Київська Русь як державне утворення є звичайно, значною віхою у історії українського народу. І хоча протягом своєї історії Київська Русь переживала різні часи: від розквіту до повного занепаду, проте уся історія її творення виступає нині яскравим прикладом дивовижного єднання

aa651-jaroslav1Київська Русь як державне утворення є звичайно, значною віхою у історії українського народу. І хоча протягом своєї історії Київська Русь переживала різні часи: від розквіту до повного занепаду, проте уся історія її творення виступає нині яскравим прикладом дивовижного єднання, розумного та продуманого правління, бажання піднести свою державу до високого світового рівня.
В історії розвитку Київської Русі визначне місце посідає період, коли у Київській Русі княжив святий Ярослав Володимирович, шанобливо названий сучасниками Мудрим. Правління благовірного князя Ярослава Мудрого було одним із найблискучіших періодів нашої минувшини. Саме в роки його правління, було закладено підвалини вітчизняної культурної традиції, які проявляючись в архітектурі та історіографії, образотворчому мистецтві, книжній освіченості й монастирському житті, продовжували розвиватися у східнослов’янських народів упродовж усіх наступних століть. При благовірному князі Ярославі Мудрому культура Давньої Русі розкрилася в усій повноті й багатстві, а Київ перетворився на одне з най багатолюдніших й най красивіших міст Європи.
Всі свої зусилля святий великий князь спрямував на продовження справи святого рівноапостольного Володимира – посилення єдності, централізації держави, її європеїзацію. Як свідчать літописи, благовірний князь Ярослав був не стільки князем-дружинником, князем-завойовником, скільки князем-будівником, князем-просвітителем. За князювання  святого Ярослава Мудрого на Русі остаточно утвердилося християнство. З його ім’ям пов’язаний і небачений доти розквіт давньоруської культури. Благовірного князя можна з повним правом назвати фундатором книжності й вченості на Русі. Святий літописець Нестор з великою шаною зазначав, що благовірний Ярослав «до книжок виявляв завзяття, часто читаючи їх і вночі, і вдень. І зібрав книгописців силу, що перекладали з грецької мови на слов’янську. І написали вони багато книжок…».
Політична  і  військова  могутність  Київської  Русі  за часів святого Ярослава  Мудрого трималася  на міцному  фундаменті. Церква  справляла  величезний  вплив  на культуру  Київської  Русі. Спорудження  одного  лише  храму, славетної  Софії  Київської є  безпосереднім  підтвердженням того, наскільки  всеохоплюючим  був  вплив  Церкви  на  життя  тогочасної  держави.

Підготував Мариновський Андрій, cтудент 1-го курсу КПБА