У Київській православній богословській академії 20 жовтня 2023 року відбулося офіційне відкриття чергового етапу проєкту «Публічний лекторій», в межах якого з темою «Інформаційна гігієна під час війни» виступила дослідниця медіапростору, блогерка, авторка бестселерів «Як не стати овочем. Інструкція з виживання в інфопросторі», «Боротьба за правду. Як мій дядько переміг брехню» та «Нація овочів? Як інформація змінює мислення і поведінку українців» Оксана Мороз.
На початку з вітальним словом до усіх присутніх звернувся ректор академії, професор протоієрей Олександр Трофимлюк, який представив гостю та зазначив про надзвичайну актуальність порушеної теми.
Під час лекції, на якій були присутні перший проректор протоієрей Ярослав Романчук, керівник навчального відділу Богдана Дрофяк, завідувач Наукової бібліотеки священник Андрій Григораш, викладачі, аспіранти і студенти КПБА, доповідачка розповідала про принципи функціонування цифрового світу, вміння розрізняти правду від брехні в інформаційному просторі, маніпуляції та фейки в соцмережах, шахрайські способи збирання інформації, псевдоекспертне оцінювання подій. На основі реальних прикладів та скріншотів із соцмереж авторка наочно показала як ворог може моніторити і збирати інформацію, керувати свідомістю суспільства, вводячи його в оману задля досягнення власних цілей. Також лекторка дала корисні поради щодо того як цьому зарадити і почистити власне інформаціне поле та наповнити його білими медіа з реальними експертами, аналітикою, просвітницьким контентом.
Лекція була надзвичайно цікавою та спонукала до роздумів.
На згадку про зустріч отець Олександр вручив Оксані Мороз подяку та наголосив на необхідності не лише убезпечувати себе від шахраювання, а й самим вдумливо ставитися до поширення інформації та медіаконтенту.
Після лекції керівництво академії обговорило з гостею вектори подальшої співпраці.
Як повідомлялося, 1 грудня 2017 року в Київській православній богословській академії був розпочатий проєкт «Публічний лекторій КПБА». Мета таких відкритих лекцій – ширше і всебічне відкриття духовного та інтелектуального потенціалу Академії для українського суспільства. Програма відкритих публічних лекцій опирається на традиції святителя Петра Могили та його послідовників, які піднімали освітній і духовний рівень держави. До таких лекцій залучаються провідні науковці та ексклюзивні фахівці з України та інших країн.