Перейти до вмісту
Головна » Викладач КПБА протоієрей Андрій Дудченко прочитав лекцію в КТДС

Викладач КПБА протоієрей Андрій Дудченко прочитав лекцію в КТДС

12 жовтня 2024 року старший викладач кафедри церковно-практичних дисциплін, доктор філософії із богослів’я протоієрей Андрій Дудченко прочитав відкриту лекцію для студентів Київської Трьохсвятительської духовної семінарії на тему: «Жива традиція: історія і сучасність».

Протоієрея Андрія Дудченка супроводжували представники Наукового студентського товариства ім. Даниїла Чокалюка – голова товариства Стефан Старовецький та члени товариства –Антон Дроздович і Вадим Чашкін.

Зокрема отець Андрій дав відповіді на складні питання літургічного сьогодення Православної Церкви: Що таке православне богослужіння? В чому справжня мета молитви? Чи завжди ми говоримо Богу правду, коли молимося? Як повернутися від індивідуалізму до соборного виміру літургійної служби?

Лектор передусім зауважив, що існують два виміри нашого християнського життя, однаково важливі. Першим із них є наші особисті стосунки з Богом. Це особиста молитва, особисте перебування з Христом – чи то в тиші, а чи в гомоні, бо ми час до часу виходимо в світ і живемо у ньому, маючи багато клопотів. Добре, коли нам вдається ту внутрішню тишу пронести крізь гомін, а втрачаючи – повертатися до неї, щоб відновити. З другого боку, ми, християни, є спільнотою. І буття у спільноті – той другий вимір нашого життя у вірі.

Запитання від протоієрея Андрія, яке змусило аудиторію замислитись звучало так: «Чи об’єднує нас Літургія сьогодні?» Адже, якщо зазирнути глибше, то в кожній християнській великій спільноті: конфесійній, юрисдикційній, релігійній традиції, у кожній Церкві, як ми кажемо, є багато різних людей. І всі вони у чомусь різні, а в чомусь єдині. У кожній конфесії є певна кількість людей, які охоче шукають порозуміння, а є такі, які теж охоче шукають причини для розділення. Виходячи з того, нам перш за все треба знайти порозуміння з тими, що його шукають. Для нас, тих, що шукають порозуміння, має бути важливим те, що центром єдності, видимою ознакою, навколо якої ми можемо гуртуватися, є живий Господь Ісус Христос. Про єднання може мовитися навіть не так довкола Біблії (бо тут можуть бути розділення через різні тлумачення й переклади), як довкола особи Христа. Він – один-єдиний. Якщо ми шукаємо Христа, тоді кожен із нас буде з радістю відкривати в іншому, який теж шукає Христа, близьку за духом людину, свого брата чи сестру.

Також лектор представив свій проєкт «Молитовника православних вірян», в якому втілено ідею живої традиції і передав примірник Молитовника в бібліотеку КТДС.

Після лекції присутні перейшли до обговорення тих моментів що найбільш зацікавили слухачів. Особливо слід зауважити, що грунтовними знаннями про специфіку богослужіння в УГКЦ поділився протоієрей Інокентій Волошин, префект із дисциплінарної частини КТДС.

Насамкінець екскурсію для гостей провів декан і префект Київської Трьохсвятительської духовної семінарії протоієрей Роман Островський.

Фото: Олег Мошуманський