23 листопада Україна та весь цивілізований світ християнською молитвою вшановують пам’ять жертв Голодомору-геноциду 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. З цієї сумної нагоди викладачі та студенти Київської православної богословської академії звершили в академічному храмі на честь святого Іоана Богослова загальну панахиду, та згадали про всіх тих, хто відчув на собі увесь біль і зло знищення української нації політикою Радянського Союзу. Підтвердженням цього злочину були і є багатотисячні свідчення очевидців, документи, записи в щоденниках, жахливі розповіді про реалії тодішніх «чорних дошок», знущання над активістами та безправна система судочинства.
Після панахиди до студентів звернувся зі словом проповіді благочинний академічного храму і викладач гомілетики протоієрей Павло Мельник. Отець Павло зазначив, що: «Голодомор 1932-1933 років був свідомо спланованим актом геноциду, спрямованим на знищення українців: у людей вилучали все продовольство, що спричинило смерть мільйонів. Голод 1946-1947 років був викликаний репресивною політикою радянської влади, завищеними планами хлібозаготівель, посухою та рішенням СРСР експортувати зерно за кордон». І не випадково, що ці трагедії залишили глибокий слід в історії України. За різними підрахунками, унаслідок голодоморів загинуло від 3,5 до 10 млн людей. Голодомор визнали геноцидом українського народу офіційно 28 країн світу.
Протоієрей Павло Мельник сказав також і фундаментальну істину, що кожний студент КПБА – майбутній священик має з допомогою проповіді Слова Божого берегти в пам’яті української нації ті важкі сторінки історії, які формували дух української держави на протязі століть.
Тому не випадково сьогодні о 16:00 буде тривати хвилина мовчання, під час якої українці схилять голови перед загиблими від голодомору-геноциду. Також відбудеться всеукраїнська акція «Запали свічку», коли кожен бажаючий встановить запалену свічку на своєму підвіконні. У храмах відслужать панахиди, а біля пам’ятників жертвам Голодомору пройдуть меморіальні заходи.
За інформацією Українського інституту національної пам’яті, цьогорічне вшанування проходить під гаслом: «Запали свічку пам’яті за жертвами Голодомору. Борись за Україну та підтримуй воїнів».