Перейти до вмісту
Головна » Відбувся круглий стіл «Морально-етичні основи цивілізаційного вибору України. Зустріч поколінь»

Відбувся круглий стіл «Морально-етичні основи цивілізаційного вибору України. Зустріч поколінь»

IMG 9237Відбувся круглий стіл «Морально-етичні основи цивілізаційного вибору України. Зустріч поколінь»

29 травня 2014 року у Всеукраїнському прес-центрі Українського національного інформаційного агентства «УКРІНФОРМ» відбулося засідання круглого столу «Морально-етичні основи цивілізаційного вибору України. Зустріч поколінь», яке було організовано Національною експертною комісією України з питань захисту суспільної моралі спільно з Фондом волонтерів України. Учасники, на чолі з головою Національної комісії В. В. Костицьким, порушили питання цивілізаційного вибору розбудови суспільного життя української держави, визначення пріоритетів її економічного й соціально-політичного розвитку.

З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета у заході взяли участь проректор із наукової роботи Київської православної богословської академії протоієрей Віталій Клос, викладач КПБА, військовий капелан протоієрей Костянтин Лозінський та аспірант духовної школи Валерій Олійников.
Захід розпочався з вступного слова В. В. Костицького, який зауважив на потребі обговорення морально-етичних основ цивілізаційного вибору поколінь.

Політичний і громадський діяч України Л. Г. Лук’яненко у своїй доповіді нагадав усім присутнім про любов українців до свободи в історичному зрізі: від племінного укладу життя до сучасності. Український дисидент часів СРСР підкреслив свою впевненість у те, що у такої міцної та сильної держави над Дніпром, як Україна, є майбутнє. І саме зараз для країни наступає, за його словами, нова віха життя.

Відомий меценат Б. Д. Гаврилишин приєднався до цього прогнозу й зазначив, що сьогодні Україна зробила правильний цивілізаційний вибір – євроінтеграційний шлях розвитку.

Архієпископ-емерит УГКЦ, кардинал Любомир Гузар звернув увагу на те, що основою духовно-національного відродження держави мають стати християнські цінності.

І. Ф. Драч зауважив на потребі молоді вчитися на помилках. Для прикладу український поет пригадав усім присутнім про болісний момент втрати Криму, підкресливши, що його здали фактично без бою. Він зазначив, що коли йому доводилося служити в армії, то солдати не тільки знали про неприпустимість наближення незнайомців до території військової частини, а й виконували цей наказ. Якщо б українське військо вчинила так само, то, як висловився Іван Федорович, при підтримці українських патріотів і кримських татар російських окупантів не було б у Криму. Наприкінці він наголосив, що «є помилки, які хто-хто, а молодь повинна знати, бачити й відчувати».

Т. О. Нагорний, президент Фонду волонтерів України, відзначив важкість положення на Сході України. У той самий час, доповідач зауважив на величезній ролі людей нової генерації, людей, які жертвують собою для єдиної, незалежної, соборної України.

Про людей нової генерації України говорила й директор організації «Благодійний фонд Богдана Гаврилишина» О. С. Бекрьонова. Вона зазначила, що це є «молоді, енергійні, професійні, патріотичні люди, які турбуються про суспільне благо, активні у суспільному й політичному житті. Ці люди можуть співіснувати з іншими й мають практичні досягнення у покращенні життя інших».

Виступаючи на засіданні, прот. Костянтин Лозінський попросив звернути увагу усіх присутніх до першого пункту резолюції щодо розробки Державної програми з національно-патріотичної роботи в установах освіти, культури, правоохоронних і контролюючих органах відповідними інститутами влади із залученням неурядових організацій. «Ця програма щодо співпраці Церкви й держави у військовій сфері вже існує й вона фактично розроблена майже три роки назад… На теперішній час наші священнослужителі супроводжують батальйон національної гвардії, житомирський батальйон ВДВ». Військовий капелан зазначив, що «не треба нічого розробляти, а треба просто проінформувати нинішню владу про існування такої програма, яку тільки потрібно затвердити».

Проректор із наукової роботи КПБА, прот. Віталій Клос відзначив роль духовних закладів у формуванні молоді України підкресливши доцільність внесення до першого пункту резолюції також питання про їх акредитацію: «Виховання молоді відбувається не тільки в сім’ї, а ще в дитячому садочку, школі, ВНЗ. При цьому виховання на основі Закону Божому є досить важливим. Тому варто наголосити на важливості та актуальності сьогодні питання акредитації духовних навчальних закладів. Усі необхідні документи вже подані до Верховної Ради».
У подальшій роботі обговорювалися теми громадянської свідомості, національної ідентичності й моральних засад в усіх сферах суспільного життя, формування й поширення позитивного іміджу України у світовому співтоваристві.

За підсумками круглого столу було прийнято відповідну резолюцію.

Валерій Олійников, аспірант КПБА

{gallery}/2014/05/stil_moral{/gallery}