Третього дня страсного тижня, у Велику Середу, Православна Церква згадує сумні події напередодні хресної смерті Спасителя. Цього дня Господь наш Ісус Христос був зраджений Юдою Іскаріотом.
В академічному храмі святого апостола і євангеліста Івана Богослова було відслужено часи, зображальні і вечірню у поєднанні з літургією ранішеосвячених дарів. Богослужіння очолив перший проректор КПБА професор протоієрей Олександр Трофимлюк.
Третього дня страсного тижня, у Велику середу, Православна Церква згадує сумні події напередодні хресної смерті Спасителя. Цього дня Господь наш Ісус Христос був зраджений Юдою Іскаріотом.
В академічному храмі святого апостола і євангеліста Івана Богослова було відслужено часи, зображальні і вечірню у поєднанні з літургією ранішеосвячених дарів. Богослужіння очолив перший проректор КПБА професор протоієрей Олександр Трофимлюк.
Духовний зміст подій Великої Середи Церква доносить до віруючих через паремії – читання зі Священного Писання Старого Завіту.
На вечірні Великої Середи були прочитані паремії з книги Вихід і книги Іова. Перша паремія розповідає про Мойсея, який побачивши знущання єгиптянина над своїми співвітчизниками, захистив їх. В цій паремії пророк Божий Мойсей прообразує собою Ісуса Христа. Бо як Мойсей був готовий пожертвувати собою заради рідного народу, так і Христос пішов на добровільні страждання заради роду людського.
Друга паремія, з книги Іова, розповідає про Праведника, що безвинно страждає. Багатостраждальний Іов був прообразом страждаючого Христа Спасителя. Прообразуючи Христа своїми стражданнями, Іов прообразував Його і своїм прославленням.
На прообразне значення життя Іова вказує Свята Православна Церква тим, що назначила в перші п’ять днів Страсної седмиці паремії з книги Іова про долю і страждання цього праведника, як образ страждань Христових, які згадуються в той час. Паремії ці беруться з наступних місць книги: в понеділок – 1,1–12; у вівторок – 1,13–22; в середу – 2,1–10; в четвер – 38,1–21 і 42,1–6; в п’ятницю – 42,12–17. Книга Іова читається в Православних храмах в той час, коли Церква згадує страждання Спасителя, безвинно страждаючого Праведника.
У Велику Середу, в поєднанні з вечірнею служиться остання, в цьому році, літургія ранішеосвячених дарів, священик востаннє виголошує молитву преподобного Єфрема Сиріна.
На літургії було прочитане євангеліє від Матфея, яке розповідає про перебування Ісуса Христа у Віфанії, в домі Симона-прокаженного, про помазання Господа дорогоцінним миром та зраду Юди.
Після запричасного студент ІV курсу КПБА Роман Парій виголосив проповідь про піст.
Прес-служба КПБА