Перейти до вмісту
Головна » В Київській православній богословській академії презентували новий журнал «Церква і суспільство»

В Київській православній богословській академії презентували новий журнал «Церква і суспільство»

1 вересня 2023 року під час урочистостей з нагоди нового навчального року в актовій залі Київської православної богословської академії презентували часопис «Церква і суспільство» – публіцистичний журнал Інституту Церкви і суспільства КПБА, присвячений різним актуальним питанням життя християн у сучасному світі. Головним редактором видання є директор Інституту професор Святослав Михайлович Чокалюк.

Ректор КПБА протоієрей Олександр Трофимлюк, член редколегії журналу, представив нове видання, яке продовжує видавничі традиції духовної школи, та зауважив, що Церква покликана промовляти до сучасного світу зрозумілою мовою і давати відповідь на актуальні питання сьогодення.

Заступник директора Інституту Церкви і суспільства, член редколегії журналу професор Олександр Саган розповів про діяльність Інституту, який є засновником журналу. Інститут був створений у 2019 році при КПБА як реакція на пропозиції спільноти «Десять тез для ПЦУ», які би допомогли краще провадити своє покликання в обставинах сьогодення, серед яких: справжня соборність, оновлення парафіяльного життя і євхаристійне відродження, відновлення біблійної свідомості, відмова від політизації Церкви, активна соціальна позиція тощо, а головне – діалогічність та відкритість. Олександр Назарович розповів також про інші проєкти Інституту, серед яких – книги про Помісну Церкву в Україні українською і англійською мовами та просвітницький відео-проєкт «Азбука віри».

Відповідальний редактор часопису «Церква і суспільство» протоієрей Андрій Дудченко, викладач КПБА, представив місію проекту та ключові тези першого номеру, присвяченого здебільшого церковній календарній реформі. Засновники журналу бачать його покликання передусім у тому, щоби надати платформу для діалогу щодо проблемних питань буття Церкви у сучасному цифровому суспільстві та в умовах глобалізації, а також знайомити українських священнослужителів та зацікавлених у богослов’ї вірян із найкращими напрацюваннями провідних богословів світу на тему актуальних проблем нинішнього буття Церкви і суспільства. Серед завдань, які ставить перед собою редакція, також є сприяння справі християнської єдності і діалогу, стимулювання до відродження автентичних українських церковних традицій та сприяння розвитку української християнської культури.

Редактор закликав викладачів, аспірантів та студентів ставати авторами журналу.

Доцент КПБА протоієрей Олег Кожушний, автор однієї зі статей про календарну реформу, висловив сподівання, що це видання стане «першою ластівкою» оновленого спілкування Церкви і українського суспільства.

Часопис видаватиметься щоквартально. Ознайомитися з журналом можна буде на сайті Інституту Церкви і суспільства, в бібліотеках богословських навчальних закладів України, а також, зокрема, в книжковій крамниці Михайлівського Золотоверхого монастиря.