Перейти до вмісту
Головна » Студенти КПБА взяли участь в презентації книги «Я піду туди, куди ніхто не хоче»

Студенти КПБА взяли участь в презентації книги «Я піду туди, куди ніхто не хоче»

Студенти Київської православної богословської академії 31 жовтня 2024 року взяли участь в презентації книги отця Костянтина Пантелея «Я піду туди, куди ніхто не хоче» у синодальній залі Патріаршого собору УГКЦ.

Семінаристи Київської Трьохсвятительської духовної семінарії зустріли студентів Київської православної богословської академії та провели екскурсію на території Патріаршої курії.

Нове видання презентували власне самі ж автори – отці Роман Гаранджа, Олег Нестор та Костянтин Пантелей. Модераторкою заходу виступила радіоведуча «Українського радіо», Галина Бабій. Серед гостей заходу був керівник управління соціальної реабілітації Департаменту з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України Валерій Колівошко.

Презентація книги розпочалась з відеоматеріалу пісні «Цей час для мене», адже вона і надихнула авторів для обрання назви книги. Із вступним словом виступив єпископ Київської архиєпархії УГКЦ владика Йосиф Мілян, котрий зазначив, що: «місія Церкви – рятувати людину, приводити її до світла, котрим є Бог». Під час свого слова єпископ Йосиф згадав про в’язничне капеланство та наголосив, що «священник – це той, хто сьогодні сидить в окопах, який чуває над хворими в госпіталях, який огортає своєю любов’ю і своїм теплом вдову молоду, який сьогодні йде, бо мусить йти через любов до Господа, до тюрем, до тих, кому там справді тяжко».

Співавтор книги «Я піду туди, куди ніхто не хоче» отець Костянтин Пантелей під час презентації розповів про свій життєвий шлях та додав: «книга є свідоцтвом того, що я не мріяв, не молився до Бога, не просив собі такої місії. Ніколи в житті не хотів би переступати поріг в’язниці. Але, коли я зайшов туди, я не був самотній». Також отець надихнувся прикладом пані Марти Бліхар, «яка сама як зв’язкова УПА з позивним „Бджілка“ потрапила в неволю, понад 10 років провела у тяжкій неволі в Сибіру і досвід в’язниці для неї був природнім продовженням волонтерського душпастирства мирян».

Ще один співавтор книги, координатор служіння Церкви у в’язницях, священик Олег Нестор розповів, що його «служіння ув’язненим розпочалося, коли був підписаний начальником установи дозвіл на вхід, – 22 лютого 2012 року». Він зауважив, що «особливо важкою праця в’язничного капелана була тоді, коли розпочалася епідемія Covid-19, а ще більше вона ускладнилася, вочевидь, в час повномасштабної війни».
В кінці презентації автори книги безпосередньо перейшли до обговорення нового пастирського видання.

Після офіційної частини студенти КПБА та КТДС мали змогу отримати книги з автографами авторів та зробити спільну світлину з отцем Костянтином Пантелеєм та єпископом Йосифом (Міляном).

Наприкінці запрошені гості висловили бажання продовжувати подібні товариські заходи для глибшого вивчення проблем пастирського служіння, в тому числі у пенітенціарних закладах позбавлення волі.

Фото: Олександр Савранський