Перейти до вмісту
Головна » Студенти КПБА переглянули фільм «The battle for Kyiv» – «Битва за Київ»

Студенти КПБА переглянули фільм «The battle for Kyiv» – «Битва за Київ»

З благословення Блаженнійшого митрополита Київського і всієї України Епіфанія та підтримки ректора Київської православної богословської академії протоієрея Олександра Трофимлюка студенти академії 21 листопада 2024 року у свято Введення в храм Пресвятої Богородиці у День Гідності та Свободи відвідали показ документального фільму «The battle for Kyiv» – «Битва за Київ».

Прем’єра фільму відбулась за участі британсько-ліванського журналіста і режисера Оза Катерджі та героїв стрічки – Юрія Білоконя, Катерини Дорошини, Святослава Юраша і Джона Суїні. Стрічка «Битва за Київ» отримала нагороду в номінації «Найкращий документальний фільм» на Портлендському кінофестивалі. Делагацію студентів КПБА очолив методист навчального відділу свящ. Сергій Бовкун.

Зокрема у стрічці розповідається, що Київська область – одна з перших прийняла на себе удар російських загарбників. Російські колони йшли на нашу столицю з півночі, несучи смерть і руйнування. Воєнні дії на Київщині тривали понад місяць. 15 територіальних громад Бучанського, Вишгородського та Броварського районів опинилися під окупацією – це 270 населених пунктів Київської області. Однак, Сили Оборони України дали потужну відсіч ворогу. 2 квітня 2022 року ми усі дізналися, що Київщина нарешті звільнена від російської навали.

Для більшості жителів області 2022 рік став найстрашнішим в житті. Після себе загарбники залишили могили, катівні та руїни. За час окупації загинули 1370 жителів Київщини, з них – 714 закатовані. Завжди пам’ятатимемо героїчний опір Збройних Сил України, тероборонців, місцевих жителів, які пліч-о-пліч з військовими стали на захист держави. Звільнення Київщини стало символом та запорукою віри в перемогу України.

Захід закінчився дружнім спілкуванням із режисером Оза Катержем та його співнатхнениками, які не словом а ділом врятували сотні життів і несуть правду про звірства росіян усьому цивілізованому світові. Студенти КПБА висловили свою подяку і молитовно-патріотичну підтримку авторам фільму, і заспівали їм многоліття.