Перейти до вмісту
Головна » Служіння Ректора. Великодні Богослужіння

Служіння Ректора. Великодні Богослужіння

3_5Пасха Христова – це найбільше та найурочистіше свято для християн. “Свято свят і торжество торжеств”, – такими словами називає Великдень церковний піснеспів. Цього року дата Пасхи зівпала у християн різних конфесій, тому весь християнський світ сьогодні відзначає воскресіння Ісуса Христа з мертвих – подію, яка стала символом перемоги добра над злом, світла – над темрявою.

У Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі Пасхальне Богослужіння розпочалося в суботу 3 квітня 2010 року, о десятій годині вечора, читанням Діянь Святих Апостолів, після якого відправа продовжилось Пасхальною Полуношницею. Близько півночі у храмі зібралось багато віруючих, які слухали ледь чутний спів священнослужителів стиха «Воскресіння Твоє Христе Спасе, Ангели оспівують на небесах, і нас на землі сподоби, чистим серцем Тебе славити», який ставав все гучнішим і гучнішим. І з цим співом розпочалася хресна хода навколо Золотоверхої обителі. Святкову службу очолив митрополит Переяслав-Хмельницький і Бориспільський Димитрій.

Тисячі людей прийшли цієї світлої ночі сюди для того, щоб із радістю і смиренням в серці зустріти Світле свято Христового Воскресіння.

Після початкового виголосу Владики Димитрія «Слава Святій Єдиносущній Животворчій і Нероздільній Тройці» всі радісно заспівали милуючий і даючий нам надію на Воскресіння тропар Пасхи «Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав, і тим що в гробах життя дарував». Пасхальна Утреня закінчилась святковим цілуванням і обмінюванням великодніми крашанками.

Наприкінці Ранньої митрополит Димитрій прочитав Огласительне слово святителя Іоана Золотоустого.

3_1

3_5

3_9

3_12

Святкова Літургія у Володимирському Патріаршому Кафедральному соборі

4 квітня 2010 року, в день Святої Пасхи, о 10-тій годині ранку митрополит Переяслав-Хмельницький і Бориспільський Димитрій очолив Пасхальну Літургію у Свято-Володимирському Патріаршому Кафедральному соборі. Владиці Димитрію співслужило духовенство собору, а також насельник Михайлівського Золотоверхого монастиря ієромонах Олексій (Остапенко).

За богослужінням митрополит Димитрій прочитав пасхальне патріарше послання. Літургія транслювалася в прямому ефірі по Першому Національному Каналу, її коментували Людмила Станкевич та професор Київської православної богословської академії Дмитро Степовик.

Ввечері, у Михайлівському Соборі була відслужена Пасхальна Вечірня, яку очолив митрополит Димитрій у співслужінні всечесної братії монастиря. По закінченні було проголошене уставне многоліття. Після богослужіння братія на чолі з намісником архимандритом Агапітом привітала преосвященного митрополита Димитрія з Пасхою великим букет троянд

3_14_1

3_14_3

3_15

3_17

Святійший Патріарх Філарет звершив Божественну Літургію у Києво-Михайлівському Золотоверхому Монастирі

5 квітня 2010 р., у Світлий понеділок, Предстоятель Української Павославної Церкви Київського Патріархату Священноархимандрит Києво-Михайлівського Золотоверхого монастиря Святійший Патріарх Філарет звершив Божественну літургію у Михайлівському Золотоверхому Соборі.

Його Святості співслужили митрополит Переяслав-Хмельницький і Бориспільський Димитрій, єпископ Васильківський Євстратій, єпископ Вишгородський Епіфаній, єпископ Феодосій (Пайкуш), намісник Золотоверхої обителі архімандрит Агапіт з братією, намісник Феодосіївського монастиря архімандрит Ювеналій, духовенство Академічного храму КПБА.

На запричасному стиху проповідував насельник монастиря, викладач КПБА архимандрит Лаврентій, а наприкінці літургії – з вітальним та повчальним словом проповіді Святійший Патріарх Філарет.

Урочисте богослужіння завершилося хресним ходом з окропленням святою водою, читанням Євангелія та уставним многоліттям.

3_19

3_26

3_29

Вітання Святійшого Патріарха Філарета зі Світлим Христовим Воскресінням

5 квітня 2010 р., у Світлий понеділок ввечері, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Вечірнє богослужіння у Володимирському соборі міста Києва. Йому співслужили митрополит Переяслав-Хмельницький і Бориспільський Димитрій, вікарні єпископи Васильківський Євстратій та Вишгородський Епіфаній, єпископ Феодосій (Пайкуш), а також соборне та єпархіальне духовенство.

Наприкінці богослужіння митрополит Димитрій виголосив вітальне слово на адресу Святійшого Патріарха. У відповідь Патріарх подякував владиці Димитрію і всім присутнім за вітання і виголосив проповідь про значення Воскресіння Христового для кожної людини.  

Зі світлим Христовим Воскресінням Предстоятеля Церкви привітало духовенство і парафіяни Володимирського собору. Після завершення Богослужіння відбулося традиційне Пасхальне прийняття.

Вітальне слово

Святійшому Патріарху Київському і всієї Руси-України ФІЛАРЕТУ

на другий День Святої Пасхи

у Володимирському кафедральному соборі м. Києва

митрополита Переяслав-Хмельницького і Бориспільського Димитрія

 

Ваша Святість! Милостивий наш архіпастирю!

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Світле Христове Воскресіння цього року є знаменним лише б тому, що Його святкує весь світ, всі християни. Воно є особливим для православних віруючих, бо є святом над святами і торжеством над торжествами.

У святих євангеліях, які будуть прочитані від понеділка Світлої Седмиці і аж до Неділі Фоминої ми зустрічаємо два протилежних одне одному твердження «не повірю» (Ін., 20; 25) і наступне «Господь мій і Бог мій» (Ін., 20; 28). В іншому Євангелії стверджується для учеників Христових навчати і зберігати все, що заповів їм Господь (Див.: Мф., 28; 20).

Здається, що Церква і Світ живе цими євангельськими словами вже майже дві тисячі років. Є серед нас ті, хто сьогодні каже «не повірю» і ті, Хто визнає Христа Богом Воскреслим і особливо ті, хто зберігає настанови Христа.

Якраз саме ці настанови Христа Ви, Ваша Святість, як Патріарх зберігаєте і проповідуєте серед врученої Вам пастви.

Святителям Церкви Христової не було легко проповідувати те, що заповідав своїм ученикам Воскреслий Христос. Але ті, хто страждав серед святих отців і учителів Церкви назавжди утвердилися в пам’яті і церковних святцях. Серед святих Церкви Християнської немає святителів бездарних і малодушних тих, які не постраждали.

Ці слова я відношу у цей пасхальний вечір до Вас, Ваша Святість, бо твердо стояти за віру і правду важче, аніж поступитися сильним світу цього. Саме на Вас найбільше зводять наклепів, найбільше не сприймають Ваших тверджень, але Ви твердо стоїте і знаєте, що Ваша пасха ще попереду. З Ваших вуст, як і з вуст св. Іоанна Золотоустого, звучать дуже часто слова: «Є одно тільки зло – це гріх, і немає іншого блага, окрім добродіяння, все останнє, щастя або нещастя, якби його не називали – один дим, мариво і байкарство».

Ви ніколи не носили на собі вінця слави, а скоріше на себе поклали хрест і такий хрест, який можете витерпіти тільки Ви і здається, що більше ніхто.

Пасха – вічне свято. Недаремно цей День є Великим і ми, убогі розумом і збідненими вустами, хочемо Вам побажати у цю світлосяйну днину міцності духу, здоров’я душевного й тілесного, щоб твердо стояти на шляху істини й правди. Істини спасительної суть якої в науці Христовій, а правди в ідеї будівництва Помісної Української Православної Церкви.

Віра Православна у спасительне і світлосяйне Воскресіння Христа Бога нашого нехай нас єднає. Кермуйте нашим церковним кораблем на многії і благії літа.

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

3_31

3_34

3_35