У сучасному індивідуалізованому світі, де міжлюдські зв’язки відбуваються лише у форматі ринкових відносин, єдиною радістю від них може бути лише втіха від вигідної угоди. Проте в Церкві така модель взаємовідносин скасовується і визнається руйнівною, бо тільки в євхаристійному єднанні всіх можлива справжня радість від людських зустрічей.
У сучасному індивідуалізованому світі, де міжлюдські зв’язки відбуваються лише у форматі ринкових відносин, єдиною радістю від них може бути лише втіха від вигідної угоди. Проте в Церкві така модель взаємовідносин скасовується і визнається руйнівною, бо тільки в євхаристійному єднанні всіх можлива справжня радість від людських зустрічей. Досвід Євхаристії дарує абсолютно інші зразки предстояння особистостей і його реалізація повною мірою відбувається у співслужінні одне одному священиків і мирян під Божественним керівництвом нашого Спасителя Ісуса Христа.
Особливою силою збирати усіх віруючих на богослужіння володіють постові дні передпасхального періоду. Сьогоднішній день середи Страсного тижня для викладачів і вихованців Київської православної богословської академії також не став винятком, бо повнота зустрічі здійснилася у літургійному богослужінні Ранішеосвячених Дарів, яке очолив ректор Київської православної богословської академії митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній.
У своєму слові-проповіді владика наголосив на важливості останніх днів Великого посту, під час яких Господь звершує наше спасіння. У ній було тонко підмічена різниця образів зради апостола Петра і Юди Іскаріотського, і паралельно – безмежна і до кінця вірна любов по відношенню до обох цих людей Бога. Насамкінець владика-ректор звернув особливу увагу на необхідності покаяння, яке відбувається за посередництвом сповіді і прийняття Святих Христових Таїн, бо тільки на цьому шляху усвідомленого зречення від свого попереднього способу існування можлива довгоочікувана зустріч із Воскреслим Христом.
{gallery}//2014/04/rek{/gallery}
Андрій Григораш