В актовій залі Київської православної богословської академії 7 березня 2024 року відбулася презентація чергового (другого в цьому році та четвертого від започаткування) випуску журналу «Церква і суспільство», присвяченого Великому посту у ХХІ столітті.
У презентації взяли участь ректор КПБА професор протоієрей Олександр Трофимлюк, члени редколегії та автори журналу, викладачі і студенти провідного закладу вищої духовної освіти.
На початку презентації проспівали «Вічну пам’ять» ініціатору та головному редактору видання професору Святославу Михайловичу Чокалюку.
Ректор академії протоієрей Олександр Трофимлюк акцентував увагу присутніх на актуальності теми випуску, присвяченого постуванню в сучасних умовах.
Отець Олександр представив нового головного редактора журналу протоієрея Андрія Дудченка й нового відповідального редактора Богдану Дрофяк та побажав плідної праці редакційній колегії.
Протоієрей Андрій Дудченко наголосив на важливості місії просвітництва та постійного розвитку духовенства і діалогу з суспільством, яку передбачав засновник видання Святослав Чокалюк. Він також озвучив основні ідеї статей, автори котрих не могли бути присутніми на заході.
Член редколегії журналу протоієрей Георгій Коваленко представив аудиторії міркування про сучасні форми посту, порівнявши постування з переживанням воєнного стану, подвижництво з мобілізацією, адже обидва поняття передбачають рух до певної мети.
Архімандрит Серафим Панкратов презентував сенси постування, зокрема піст як «тілесну жертву Богові», що буває не завжди очевидно для тих, хто постує.
Протоієрей Богдан Огульчанський розповів про деякі нюанси перекладу сенсів великопісної молитви прп. Єфрема Сиріна.
Протоієрей Сергій Бережной, викладач КПБА, запропонував осмислити піст в контексті екологічного богослів’я.
Одними з основних завдань часопису «Церква і суспільство» є дослідження автентичної української богословської, літургійної та культурної спадщини, наведення мостів порозуміння між Православною Церквою та українським суспільством, а також розширення обріїв мислення церковної аудиторії через знайомство із традиціями інших Помісних Церков та найкращими напрацюваннями православної богословської думки в сучасному світі.
Ознайомитися з журналом можна буде на сайті Інституту Церкви і суспільства, в бібліотеках богословських навчальних закладів України, а також, зокрема, в книжковій крамниці Михайлівського Золотоверхого монастиря.