Перейти до вмісту
Головна » Підписано договір про співпрацю з Університетом Григорія Сковороди в Переяславі

Підписано договір про співпрацю з Університетом Григорія Сковороди в Переяславі

Делегація Київської православної богословської академії у середу, 5 лютого 2024 року, завітала до Університету Григорія Сковороди в Переяславі на запрошення ректора Віталія Коцура.

Провідний заклад вищої духовної освіти Православної Церкви України представляли ректор академії, професор протоієрей Олександр Трофимлюк, перший проректор протоієрей Ярослав Романчук та начальниця навчального відділу Богдана Дрофяк.

Гості розпочали свій візит із відвідування каплиці святих рівноапостольних Кирила та Мефодія, біля якої ректор університету наголосив на глибокому духовному значенні цього місця. Він зазначив, що тут вшановується пам’ять викладачів і здобувачів, які зробили вагомий внесок у розвиток університету або віддали життя у горнилі російсько-української війни з 2014 року. Їхні імена викарбувані на стелі пам’яті, а в університеті завжди моляться за них.

Ключовою метою зустрічі стало підписання договору про співпрацю, яким сторони засвідчили прагнення до розвитку спільних ініціатив у сфері освіти та науки. Основні напрями співпраці передбачають проведення спільних наукових досліджень, активізацію навчальної діяльності, підвищення якості освітніх послуг, професійний розвиток науково-педагогічних працівників, а також ефективне використання освітніх ресурсів.

На знак взаємної поваги отець ректор презентував університету видання з гомілетичного доробку Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнішого Митрополита Епіфанія та збірку роздумів і настанов «Нехай ніхто не падає духом!». У відповідь ректор університету Віталій Коцур подарував гостям традиційні «Сковородинівські щорічники» та книгу Мирона Кордуби «Територія і населення України. Географічний і статистичний огляд», яку було презентовано в університеті восени.

Після підписання угоди делегація відвідала наукову бібліотеку та мистецькі аудиторії університету, а також ознайомилася з експозиціями Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав», зокрема Музею кобзарства, Меморіального музею Григорія Сковороди та Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини.