Перейти до вмісту
Головна » Підписано договір про співпрацю з Українською технологічною академією

Підписано договір про співпрацю з Українською технологічною академією

У залі засідань вченої ради Київської православної богословської академії 29 березня 2024 року було підписано договір про співпрацю між Київською православною богословською академією та Українською Технологічною Академією.

У присутності професорсько-викладацького колективу Київської православної богословської академії та членів президії Української Технологічної Академії документ підписали ректор КПБА, голова Управління духовної освіти і богословської науки Православної Церкви України, доктор наук із богослівʼя, професор протоієрей Олександр Трофимлюк і президент УТА, заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор Ігор Половніков.

Українська Технологічна Академія – унікальна громадська організація, що виникла в часи затвердження незалежності нашої держави з першими спробами суспільної самоорганізації представників наукового загалу України. У дев’яності роки науковці та промисловці України визнали, що поодинці “виживати” і розвиватися дуже важко. Тому в березні 1992 р., об’єднавши зусилля, ініціативна група викладачів і учених вищих навчальних закладів і науково-дослідних інститутів Києва (Носов М.П., Нестеров В.П., Головко Д. Б., Скрипник Ю.О., Андрієнко П.П., Греков А.П., Кропотко Г.В., Зєнкін А.С., Єфремов Р.Д., Бурмістренко О.П., Шульга Н.О., Якуб В.Ю.) звернулися до Уряду України, в результаті чого було зареєстровано незалежну самоврядну організацію – Українську Технологічну Академію (УТА), яка згуртувала вчених, інженерів, економістів різних галузей науки і технологій.  

Головною метою діяльності Академії було і залишається сприяння розробленню та впровадженню нових наукомістких технологій, підвищенню ефективності публічного управління та управління і технологічного оснащення сучасного виробництва, розвитку освіти, медицини, а також розроблення та впровадження проектів та програм, спрямованих на запобігання забрудненню довкілля, залучення в господарський обіг вторинних матеріалів та енергетичних ресурсів.

На сьогодні у складі Академії  938 академіків і 308 членів-кореспондентів, 412 докторів наук, 420 кандидатів наук, керівники великих підприємств, фірм, корпорацій. Це вчені, які мають вирішальний вплив на розвиток освіти, науки та культури в Україні.

З метою розвитку взаємовигідних зв’язків в галузі наукової і науково- технічної діяльності здійсьнюється зв’язок Української Технологічної Академії з ЮНЕСКО, де УТА є асоційованим членом міжнародної співпраці з розвитку фундаментальних та інженерних наук, вищої науки та її адаптації до потреб суспільства, розвитку та застосуванню в різних галузях сучасних технологій.

Окрім того, за поданням Президента УТА Ігоря Івановича Половнікова ректор КПБА професор протоієрей Олександр Трофимлюк був обраний керівником Відділення «Історія та філософія» Української Технологічної Академії.