Паломництвом у Преяслав-Хмельницький
Храми та монастирі завжди відігравали важливу роль у духовному житті людей. Вони були розсадниками віри, осередком духовного життя, праведності і благочестя, оплотом Православ’я. Тому любов до монастирів і святих місць викликала у християн звичай мандрівництва або паломництва.
Ось так діти та молодь недільної школи при Патріаршому кафедральному Володимирському соборі з нетерпінням чекали на паломницьку поїздку до Переяслав-Хмельницького. Такі поїздки для нашої недільної школи стали вже доброю традицією. Вони є своєрідним підсумковим заняттям. Якщо впродовж усього навчального року діти та молодь отримують знання для спасіння власної душі, сидячи за партою, то в таких поїздках вони мають можливість своїми очима побачити красу старовинних храмів, прикластися до святих мощей, до чудотворних ікон, попрацювати над душею.
26 травня 2012 року, з благословення настоятеля собору протоієрея Бориса Табачека та за підтримки громади, під керівництвом викладачів недільної школи диякона Олександра Шмуригіна та Михайла Омельяна, аспіранта КПБА, Ігора та Юліанії Андрусенків відбулася подорож у Переяслав-Хмельницький.
Перед початком подорожі отець Олександр разом із паломниками прочитав молитву, щоб Господь благословив і освятив Своєю благодаттю подорожуючих.
Екскурсія розпочалася зі знайомства з історією заснування Переяслав-Хмельницького. Діти та молодь відвідали Михайлівський монастир, Успенський собор, Вознесенський собор, Воскресенський собор, ознайомилися з особливостями їхньої будови, приклалися до святих ікон, мощей святих.
Після екскурсії храмами паломники звершили спільну трапезу разом від найменшого до найстаршого проспівавши молитву Господню «Отче наш».
Після спільної трапези паломники продовжили екскурсію у музей народної архітектури та побуту. Найбільше вразило те, що по завершенні подорожі хтось із діток сказав прекрасні слова, які зігрівають душу, що за цей день ми стали однією великою дружною родиною. Справді, адже саме в таких поїздках, подорожах молодь та діти отримують можливість не тільки дізнатися багато нового і корисного, не тільки здружитися і згуртуватися, а й відчути себе частинкою нашої Української Православної Церкви Київського Патріархату, історії та культури нашої країни, а ще проявити і розвинути в собі кращі особистісні якості, такі як чуйність, взаємодопомога.
Молитовний дух святих місць, спільна молитва і трапеза, залишили чарівні враження в душах дітей та молоді і створили необхідні умови для зміцнення їхньої віри.
{gallery}/2012/05/ned.wkola{/gallery}
Михайло Омельян,
викладач Недільної школи
при Патріаршому кафедральному Володимирському соборі