Перейти до вмісту
Головна » Хто відповідає за безпеку дітей та підлітків в інформаційному просторі України?

Хто відповідає за безпеку дітей та підлітків в інформаційному просторі України?

467284 20017 травня 2012 року у Всеукраїнському прес-центрі Українського національного інформаційного агентства УКРІНФОРМ відбулося засідання круглого столу, організоване Національною експертною комісією України з питань захисту суспільної моралі. 

467284 200 17 травня 2012 року у Всеукраїнському прес-центрі Українського національного інформаційного агентства УКРІНФОРМ відбулося засідання круглого столу «Влада, суспільство, ЗМІ: хто відповідає за безпеку дітей та підлітків в інформаційному просторі України», організоване Національною експертною комісією України з питань захисту суспільної моралі.

Круглий стіл порушив питання збереження фізичного та морального здоров’я наших дітей, констатував процес моральної та духовної деградації суспільства, визначив основні загрози для підростаючого покоління, що поширюються через незахищений інформаційний простір України.

З благословення Святійшого Патріарха Філарета в роботі круглого столу взяв участь перший проректор Київської православної богословської академії протоієрей Олександр Трофимлюк.

Голова Національної експертної комісії В. Костицький, відкриваючи засідання, наголосив, що Національна комісія у своїй діяльності винятково керується суспільними інтересами, не має наміру вступати в дискусію з приводу доцільності чи недоцільності її передбачуваної ліквідації, бо є найбільш важливі питання, що стосуються захисту суспільної моралі, а інтереси суспільства – це, перш за все, коло інтересів Національної комісії.

Головуючий стисло окреслив основні напрями роботи Національної комісії впродовж останніх років, що були спрямовані, у тому числі, на убезпечення неповнолітніх від загроз інформаційного простору, ознайомив з чисельним та якісним складом Національної комісії (39 осіб), науково-консультативної ради (57 осіб), що створена при ній та діє на громадських засадах, громадських колегій (регіональних комісії), що діють у 21 регіоні (530 осіб). Серед громадських помічників Національної комісії – відомі й поважні в Україні люди, висококваліфіковані фахівці в різних галузях, які мають наукові ступені і вчені звання, відзначені численними нагородами Держави.

В. Костицький розповів про приклади саморегулювання ЗМІ, співпрацю з комітетами Верховної Ради, науковими установами, релігійними конфесіями, планами участі у публічних заходах та їх проведення, зокрема Міжнародної молодіжної конференції «Морально-етичні проблеми глобального світу» тощо.

Учасникам круглого столу представили декілька сюжетів, що були предметами експертних досліджень і містять елементи насильства і жорстокості стосовно людей і тварин, зокрема, жорстоке поводження підлітків, знущання над особистістю і приниження людської гідності, втягнення неповнолітніх до участі в заходах еротичного характеру, пропаганду національної та релігійної ворожнечі, фашизму, зміну територіальної цілісності України тощо, і є порушенням Закону України «Про захист суспільної моралі».

Виступаючи на засіданні, протоієрей Олександр Трофимлюк висловив занепокоєння щодо впровадження в освітній процес деяких гендерних питань та норм ювенальної юстиції, як таких, що суперечать традиційному християнському світогляду, якого дотримується більшість населення України. На пропозицію отця Олександра з цього приводу учасники круглого столу звернулись із рекомендацією до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

Наголошуючи на актуальності обговорюваного питання, учасники круглого столу одностайно визнали агресивність інформаційного простору по відношенню до психіки дитини, потребу посилювати контроль за розповсюдженням комп’ютерних ігор і мобільного контенту, підвищення відповідальності виробників продукції, яка може завдати шкоди суспільній моралі, та застосування до них штрафних санкцій в разі порушення Закону України «Про захист суспільної моралі» та умов ліцензування, недостатньої інтеграції суспільства у вирішенні питань моральності, наголосили на збільшенні відповідальності сімей у виконанні батьківських обов’язків з виховання дітей, поєднанні зусиль батьків і школи, вивченні і використанні кращого зарубіжного досвіду у запровадженні заходів на захист моралі, у тому числі соціальних і благодійних програм і проектів, посиленні правової відповідальності влади і суспільства, просвітницької діяльності церкви та вихованні підростаючого покоління тощо.

Учасниками круглого столу було схвалено проект Резолюції, в який у результаті голосування внесено ряд пропозицій, зокрема щодо апелювання до Верховної Ради стосовно збереження Національної комісії з питань захисту суспільної моралі та проведення відповідних парламентських слухань або засідання Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності стосовно безпеки дітей та підлітків в інформаційному просторі України тощо.

На завершення круглого столу «Влада, суспільство, ЗМІ: хто відповідає за безпеку дітей та підлітків в інформаційному просторі України», було підписано Меморандум про співпрацю між Національної експертною комісією України (Голова – В.В. Костицький) та Громадською організацією «Всеукраїнська Асоціація Телеглядачів» (Голова Правління – В.О. Черепахін).

За матеріалами Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі