Київська православна богословська академія

VII-ий православний собор молоді

14-15 лютого 2009 року у Києво-Михайлівському Золотоверхому монастирі відбувся VII-ий з’їзд православної молоді. Актовий зал Київської Православної богословської Академії не міг вмістити усіх бажаючих побувати на православному молодіжному злеті. Його роботу координувало Синодальне управління у справах молоді, яке вже багато років очолює преосвященний Федір, єпископ Полтавський і Кременчуцький.

Цього разу темою молодіжного собору було обрано важливу на цей час проблему «Духовність як відповідальність та особистий подвиг». З’їзд відкрився молитвою і обранням президії. До присутніх молодих православних звернулися: єпископ Тернопільський і Бучацький Нестор, митрополит Переяслав-Хмельницький Димитрій та інші запрошенні гості. Після головної доповіді, яку виголосив єпископ Федір, усі учасники з’їзду розійшлися працювати по секціях.

Увечері, напередодні дванадесятого свята Стрітення Господнього, митрополит Переяслав-Хмельницький Димитрій у співслужінні єпископів: Тернопільського і Бучацького Нестора, Полтавського і Кременчуцького Федора, Кіровоградського і Голованівського Марка та чисельної братії й делегатів-священиків відправив всенічне бдіння, а в саме свято Стрітення Господнього 15 лютого 2009 року Божественну Літургію. За богослужінням деякі піснеспіви виконав молодіжний хор, який складався із делегатів з’їзду.

Після обіду о 14-ій годині молодіжний собор продовжив своє пленарне засідання і до присутніх звернувся Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Його глибоке, з великим архіпастирським досвідом слово, проникало у душу кожного делегата з’їзду. На закінчення усі присутні переглянули фільм про зимовий православний молодіжний табір, а також силами православної молоді було поставлено концерт. На вечір усі задоволені спілкуванням делегати молодіжного VII-го собору відбули до своїх осель, щоб працювати й надалі з отриманим досвідом серед молоді, яка поки що не задумуються над спасінням своїх душ і над правильним сенсом життя.

 

© Київська православна богословська академія: офіційний сайт провідного закладу вищої духовної освіти України