Київська православна богословська академія

Престольне свято академічного храму

Йому співслужили: проректор з виховної роботи протоієрей В'ячеслав Стрельцов, проректор з навчальної роботи протоієрей Ярослав Романчук, завідуючий кафедрою Літургіки священик Олександр Трофимлюк, викладач Порівняльного богослів'я протоієрей Костянтин Лозінський, секретар Вченої ради священик Даниїл Кондратенко, методист Академії священик Віталій Клос та студент 3-го курсу Київської Духовної Академії священик Василь Білик.

Богослужіння прикрасив своїм майстерним молитовним співом хор Київської Православної Богословської Академії.

На запричасному із словом проповіді звернувся студент Академії Олександр Хорошко, який розкрив ідеал життя великого тайновидця святого апостола і євангелиста Іоана Богослова, святого, який за своє достойне життя отримав від Господа найдорожчий скарб – скарб любові. Не просто отримав, але й ширив його на всіх людей, і заповідав робити це всім нам. Розумом істинного богопізнання освітлюючи свою душу, апостол йшов слідом за благим Своїм Учителем, навчаючись мудрості, що виходила з Його уст, і через повну свою незлобливість і дівственність цнотливу він був улюбленим для Христа. Іоан був присутній при всіх подіях, описаних у Євангелії, і, єдиний з усіх учеників, залишився біля Хреста, де Господом йому було доручено піклуватися про Пресвяту Владичицю Богородицю. Господь наш Ісус Христос, бачачи непорочну чистоту серця святого апостола, яка не була затьмарена плотськими пристрастями, визнав його достойним видіння таємничих одкровень, щоб заглиблюючись в глибину богослів’я він зміг проповідувати його всьому світові.

Богослужіння завершилось молебнем до покровителя академічного храму, після якого усі присутні під спільний спів величання апостолу поклонились його чесній іконі. Преосвященний Владика Іларіон побажав вихованцям духовної школи мати в серці таку любов, яку мав улюблений учень Господа.
 
священик Олесандр Трофимлюк,
голова Прес-центру Київської Патріархії

© Київська православна богословська академія: офіційний сайт провідного закладу вищої духовної освіти України