Засновнику Острозької Академії минуло 400 років з дня упокоєння

На початку пам’ятного заходу в академічному храмі преподобного Федора Острозького преосвященний Євсевій, митрополит Рівненський і Острозький у співслужінні архієпископа Переяслав-Хмельницького Димитрія,  єпископа Луцького і Волинського Михаїла  та чисельного духовенства відправив заупокійну панахиду. Потім преосвященні: митрополит Євсевій, архієпископ Димитрій і єпископ Михаїл оглянули фонди нещодавно відкритої бібліотеки Острозької Академії.

«Академію пам’яті» з нагоди 400-річчя з дня упокоєння князя Костянтина Острозького відкрив ректор університету, професор Ігор Пасічник. Про життєвий подвиг і діяльність великого українського князя розповів професор НУОА Петро Кралюк. Перед учасниками пам’ятної академії виступив преосвященний Димитрій, який вручив ректору Національного університету «Острозька академія» копію портрету князя Костянтина Острозького із колекції портретів видатних особистостей українського православ’я КПБА. До присутніх із проникливим словом звернувся митрополит Рівненський і Острозький Євсевій. Викладач РДС, аспірант КПБА, священик Сергій Лучанін розповів про внесок князя Костянтина Острозького у розбудову Української Православної Церкви. На пам’ятній академії висловлювалася думка щодо прославлення князя Костянтина Острозького. Було вирішено звернутися із таким клопотанням до Святійшого Патріарха Філарета і до Священого Синоду УПЦ Київського Патріархату. Потім в актовій залі університету відбулася презинтація підручника з Християнської етики, виданого 50-ти тисячним тиражем для 5 класу загальноосвітньої школи на кошти Київської Патріархії.