Ректор КПБА відвідав Чернівецький університет

ректор Волинської Духовної Семінарії, протоієрей Іоан Нідзельський, ректор Рівненської Духовної Семінарії, протоієрей Ігор Швець; завідуючий богословським відділенням ФТФ ЧНУ, протоієрей Микола Щербань та ін. Засідання відкрив ректор ЧНУ, професор Степан Мельничук. У процесі спілкування обговорювалося питання майбутньої державної акредитації духовних навчальних закладів УПЦ Київського Патріархату. У своєму виступі професор Василь Балух наголосив на проблемах, які стоять сьогодні перед духовними навчальними закладами, це зокрема проблема належного кадрового забезпечення, наявна кількість докторів і кандидатів наук, наукова діяльність професорсько-викладацького складу, збільшення кількості абітурієнтів. У своєму виступі архиєпископ Димитрій, особливу увагу звернув на стан духовних навчальних закладів УПЦ Київського Патріархату, розповів про останні робочі зустрічі у Міністерстві освіти і науки України з питань акредитації і вироблення стандарту «теологія». З даного питання висловилися також присутні ректори духовних навчальних закладів. Було підтримано пропозицію про заснування спільного богословського часопису усіх академій, семінарій і богословського відділення УПЦ Київського Патріархату.

О 16 годині преосвященний Димитрій, архиєпископ Переяслав-Хмельницький напередодні пам’яті трьох вселенських учителів і святителів Василія Великого, Григорія Богослова та Іоана Золотоустого очолив всенічне бдіння у Трьохсвятительському храмі Чернівецького національного університету.

12 лютого 2008 року в день пам’яті трьох святителів архиєпископ Димитрій, у співслужінні єпископа Тернопільського і Бучацького Нестора, ректорів духовних навчальних закладів та чисельного духовенства, викладачів і випускників богословського відділення у священному сані з нагоди престольного свята очолив Божественну Літургію. Храм був наповнений віруючими, парафіянами університетського храму, студентами-теологами. Під час малого входу з благословення Святійшого Патріарха владика Димитрій нагородив священика Миколу Лагодича, кандидата богословських наук, викладача богословського відділення ФТФ ЧНУ наперсним хрестом. Після запричасного стиха проповідь на євангельську тему виголосив кандидат богословських наук, викладач богословського відділення, протоієрей Михайло Марусяк. Після уставного молебню з повчальним словом до присутніх звернувся преосвященний Димитрій, який відзначив у своєму слові роль духовного життєвого подвигу трьох святителів. На закінчення владика вручив ректору ЧНУ, професору Степану Мельничуку орден святого Миколая Чудотворця з нагоди його 60-річчя та особливого внеску у ремонтно-реставраційні роботи університетського храму. Також відповідним указом Святійшого Патріарха Філарета завідуючий богословським віділенням ФТФ ЧНУ кандидат богословських наук, протоієрей Микола Щербань отримав вчене званя доцента. Урочистості з нагоди престольного свята в університетському храмі завершилися уставним многоліттям.