Київська православна богословська академія

У Київській Православній Богословській Академії розпочався новий навчальний рік

На богослужінні академічному в храмі св. Апостола і євангелиста Іоана Богослова йому співслужили ректор Академії Високопреосвященніший архиєпископ Переяслав-Хмельницький Димитрій, проректор з навчальної роботи протоієрей Ярослав Романчук, проректор з виховної роботи протоієрей В’ячеслав Стрельцов та викладачі й студенти у священному сані.

Після молебних прохань до усіх присутніх звернувся Святійший Владика, який пояснив відмінність здобуття світської та духовної освіти, зазначивши, що духовна освіта відкриває вічні істини, дає правдиві критерії та орієнтири для людини, в той час як світська освіта полягає у вивченні здобутків людського розуму, який є обмеженим.
За звичаєм, кожний викладач та студент були окроплені, після цілування Чесного Хреста, свяченою водою.
Після богослужіння, святкові заходи продовжилися в Актовій залі КПБА. Із вступним словом до присутніх звернувся Ректор Академії владика Димитрії. Він, зокрема, наголосив на важливості і необхідності для студентів духовних закладів віри і благочестивого життя, закликав студентів бути достойними воїнами Христовими та з усією наснагою включатися в навчальний процес.

На завершення до студентів звернувся Святійший Патріарх Філарет. У своєму слові Святійший владика висвітлив сучасний стан православ'я у світі. Окреслюючи велике значення правдивої віри в житті людини, він зосередив увагу присутніх на істинному Богоодкровенному вченні, котре вповні зберегла Православна Церква. Адже людина лише тоді може протистояти неправді і злу, коли достаменно знає істину, переконана в ній. А істина ця здобувається через навчання і духовний подвиг. На закінчення Святійший Патріарх привітав професорсько-викладацьку корпорацію, студентів та гостей з початком нового навчального року і побажав натхнення і Божої допомоги в здобутті знань та пізнанні правди Божої.

© Київська православна богословська академія: офіційний сайт провідного закладу вищої духовної освіти України