Київська православна богословська академія

×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 63

Випуск 2007 року в Київській ПБА

Святково і піднесено цього дня співав академічний хор під диригуванням кандидата богословських наук Петра Бойка. За Божественною Літургією молилися студенти-випускники, їх батьки, які прибули на свято, віруючі, парафіяни. На Літургії, після «Отче наш», проповідь виголосив священик Володимир Стороженко, якому цього року Вчена Рада академії надала вчену ступінь кандидата богословських наук. Після «Нехай буде Ім’я Господнє…» проповідував сам Святійший Патріарх Філарет, який звернувся до випускників зі словом настанови. Наприкінці Божественної Літургії було звершено подячний молебень і проголошено уставні многоліття.

О 12 годині дня урочистості продовжились в академічній залі, де відбувся урочитстий акт з нагоди випуску і вручення дипломів. Відкрив урочисте засідання та звернувся зі словом до студентів-випускників ректор Київської православної богословської академії преосвященний Димитрій, архиєпископ Переяслав-Хмельницький. Зокрема він сказав: «Ваша Святість! Всечесні отці, шановні студенти викладачі, гості. Настав час урочистої хвилини для багатьох наших студентів-вихованців, які закінчили повний курс церковних наук і викликаються Господом на ниву Христову. Всі ми радіємо з того і дякуємо Богові за те що сподобив нас дожити до такого дня. Для нашої православної богословської академії це ще один випуск, для студентів випускників це урочистий день, коли вони по особливому сприймають слова Господа і Спасителя нашого Ісуса Христа: «… жнив багато, а женців замало» (Мф., 9, 37). І дійсно ці слова можна вжити по відношенню до сьогодення. Віруючі чекають на парафіях священиків, справжніх пастирів, а вони туди не охоче поспішають. Перед багатьма із вас, хто сьогодні випускається і назавжди покидає ці стіни, перед тим як прийняти Таїнство священства, стоїть ще багато життєвих проблем – обрання шляху, одруження, а вже потім рукоположення. Дай Бог, щоб для тих, хто ще не в сані, Господь вселив мудрість твердо стати на шлях православного пастирства.

Завершивши освіту в нашій Київській духовній школі ви покликані високо нести православне богослів’я, вчення Христової Церкви серед православних парафіян, бути прикладом для багатьох, оскільки наші столичні духовні школи завжди були на висоті і давали зразкову освіту для майбутніх пастирів.

Пастирство завжди було даром від Господа. Бажання пастирського достоїнства - це устремління служити Богові і справі спасіння людських душ для вічного життя. Але горе тим, кому священство є ремеслом легкої наживи і тільки способом більш або менш зручно влаштувати своє земне життя. Про висоту священства говорить із глибини віків до нас святитель Іоан Золотоустий так: «Благодать Святого Духа великою честю нагородила священиків, бо вони, живучи на землі, поставлені розпоряджатися Небесним і отримали владу, якої не дав Бог ні Ангелам, ні Архангелам» (Слово ІІІ). Чи не означає це те, що пастирями повинні бути кращі люди, а пастирі повинні бути кращими людьми і громадянами українського суспільства.

Священик Київського Патріархату сьогодні змушений нести важкий хрест свого служіння. Особливо наших випускників сьогодні потребує Схід України, де ще є не зорані місця, де народ бажає молитися до Господа рідною мовою. Важко відповідати на дзвінки багатьох преосвященних із східних, північних і південних єпархій нашої Церкви де ще не вистачає священиків, а ті що приймають Таїнство священства, йдуть туди з неохоче. Пастирство це не тільки пошана від багатьох, любов з боку віруючих, це ще і важкий подвиг для самого священика, який повинен бути носієм ідеї нашої незалежної Української Православної Церкви. Ми дуже надіємось на те, що ви не посоромите тієї академії в якій ви навчалися багато років, не зневажите важку працю наставників, викладачів і ваших справжніх батьків, які і сьогодні, радіючи з вами, покладають на вас велику надію.

Ваша Святість! Цього року православну богословську академію закінчує 83 випускники. Із них кандидатами богословських наук стало 11 наших вже колишніх аспірантів і студентів КДА. 33-ом студентам випускникам буде вручено сьогодні диплом магістра богослів’я і 39 студентам диплом бакалавра богослів’я. Стационар цього року закінчило 44 студенти і 39 заочне відділення  Із них в священному сані 32 випускники. Благословіть, Ваша Святість, приступити до більш урочистої частини вручення дипломів нашим випускникам».

Після вручення дипломів (кандидатів богословських наук, магістрів богослів’я та бакалаврів богослів’я) зі словами настанови та привітання до студентів-випускників звернувся наставник 4-го курсу (кандидатів богословських наук, магістрів) Київської духовної академії протоієрей Іоан Михайлишин, наставник 5-го курсу (магістрів) Київської православної богословської академії священик Павло Мельник, наставник 4-го курсу (бакалаврів) КПБА архимандрит Євстратій (Зоря) та професор, доктор богословських наук Дмитро Степовик. Всі вони говорилди теплі та щирі слова на адресу випускників. Від імені студентів-випускників зі словами подяки Святійшому Патріарху Філарету, ректору та професорсько-викладацькому складу звернулися студент 4-го курсу КДА, кандидат богословських наук Анатолій Матвієнко, студент 5-го курсу КПБА Аркадій Каленюк та студент 4-го курсу КПБА Йосип Британюк. Від кожного випускного курсу студенти дарували на згадку для духовної школи свої загальні світлини.

Ректор КПБА, архиєпископ Димитрій також вручив 15 стипендій імені митрополита Даниїла від ордену святого Станіслава найкращим студентам випускникам. Після усіх виступів до слова було запрошено Святійшого Патріарха Філарета. У своїй промові Святійший владика був зворушений тим, що наша Свята Церква сьогодні поповнилась більш як 80-ма служителями на ниві Христовій. Розповів про значення нещодавно прийнятого на Архійрейському соборі УПЦ Київського Патріархату документу – історико-канонічної деклерації «Київський Патріархат – Помісна Українська Православна Церква», а також подав своє патріарше слово для майбутніх пастирів сказавши, що «справжнім пастирем і богословом може стати тільки той хто молиться і вміє правильно молитись».

На закінчення урочистого акту академічний хор під дирегуванням Олександра Бондаренка та Петра Бойка виконав твори видатного українського композитора Миколи Леонтовича. Біля Свято-Михайлівського Золотоверхого собору було зроблено спільне фото випуску 2007 року.

  

© Київська православна богословська академія: офіційний сайт провідного закладу вищої духовної освіти України