Київська православна богословська академія

Заява з приводу ситуації щодо готельного комплексу св.Михайлівсього монастиря

Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, священноархимандрит Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря, преосвященний Димитрій, намісник Свято-Михайлівського монастиря, ректор Київських духовних академії і семінарії, які знаходиться на території монастиря, неодноразово зверталися до органів Київської міської державної адміністрації з проханням передачі даного будинку у власність Української Православної Церкви Київського Патріархату, оскільки в КДА і С не вистачає приміщень для проживання студентів і аудиторій для проведення лекційних занять.

Священноначаліє Церкви виходило з того, що 21 березня 2002 року вийшов Указ Президента «Про невідкладні заходи щодо остаточного подолання негативних наслідків тоталітарної політики Союзу РСР стосовно релігії та відновлення порушених прав церков та релігійних організацій», в якому йшлося про повернення Церкві її некультового майна відібраного в роки тоталітарного комуністичного режиму.

Також даний будинок вже рік і вісім місяців стояв пусткою, всі організації, які перебували в даному приміщенні покинули його згідно приписів. Під час Помаранчевої революції в ньому ночували ті, хто відстоював свободу України на майдані Незалежності. Нажаль всі звернення про передачу цього будинку були фактично проігноровані владою Києва.

На сьогодні нам стало відомо, що даний будинок в скорому порядку готувався до продажу, тому священноначаліє монастиря, духовний собор братії прийняв рішення про те, щоб перешкодити таким актам корупції, коли за рахунок приміщень, які свого часу збудувала Церква хтось наживався і увійти до частини приміщень колишньої странноприїмиці, де колись знаходилась і церква Смоленської ікони Божої Матері.

Також ми заявляємо про те, що братія і студенти монастиря не вчинили жодних дій щодо захоплення будівлі і також не зазіхали на іншу частину монастирської странноприїмиці де сьогодні знаходиться Бюро технічної інвентаризації і власне в цій частині знаходиться будівля церкви ікони Смоленської Божої Матері. Ми розуміємо, що поки що ця організація не може переселитися в іншу будівлю, але ми заявляємо про те, що ця частина приміщення монастирської странноприїмиці також у свій час повинна бути передана в користування монастирю та Київським духовним академії і семінарії.

Від імені братії монастиря, професорсько-викладацького складу, студентів і вихованців академії і семінарії:
+ Димитрій,
архиєпископ Переяслав-Хмельницький,
намісник Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря,
ректор Київської духовної академії і семінарії
28 червня 2006 року Божого

© Київська православна богословська академія: офіційний сайт провідного закладу вищої духовної освіти України