Київська православна богословська академія

Підписано договір про співпрацю з Українським вільним університетом

1 серпня 2022 року в онлайн режимі було підписано Договір про співпрацю між Київською православною богословською академією та Українським вільним університетом (Німеччина). Документ підписали ректор КПБА професор протоієрей Олександр Трофимлюк і ректорка УВУ професорка доктор Марія Пришляк.

Як відомо, Український Вільний Університет (УВУ) заснований у 1921 році у Відні, того ж року переїхав у Прагу, де блискуче розвивався протягом двадцяти чотирьох років. Коли радянські війська наблизилися до границь Праги, значну частину Університету було евакуйовано до Баварії, де УВУ відновив свою діяльність. Баварське міністерство вищої освіти надало Університету повне визнання його магістерських, докторських та габілітаційних дипломів. Зараз УВУ є найстарішим приватним університетом Німеччини і єдиним університетом поза межами України, який викладає українською, німецькою та англійською мовами. З проголошенням незалежності України, Університет став єдиним європейським університетом, спроможним дати студентам з України можливість навчатися українською мовою, пройти стажування у Німеччині, відкрити світ Європи та створити мережу професійних контактів. Теперішні випускники УВУ – це діячі, науковці й професіонали, здебільшого з України, серед яких: Сергій Квіт, колишній міністр освіти і науки України; Петро Стецюк, колишній суддя Конституційного суду; Мирослава Антонович, колишня суддя ad hoc Страсбурзького суду, голова Центру міжнародного права Національного університету «Києво-Могилянська академія» й голова кафедри міжнародного права УВУ; Олексій Хаб’юк, професор економічного університету в Дюселдорфі; Катерина Шосланд, голова відділу кадрів німецької фінансової фірми Finum і доцент УВУ; Олександр Марусяк, колишній провідний експерт поліційної реформи у Чернівцях, відтепер експерт німецької програми «Migration for Development» та Центру міжнародної еміграції та розвитку (СІМ).

Підписання двосторонньої угоди сприятиме співпраці між провідними класичними закладами освіти, зокрема щодо міжнародного стажування викладачів, академічної мобільності учасників освітнього процесу, участі у спільних наукових заходах, обміні науковими і навчальними матеріалами, реалізації спільних видавничих проектів тощо.