Київська православна богословська академія

×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 66

Душу й тіло ми положим за нашу свободу

Мигаль Юрій, аспірант КПБА
29 січня 2011 року традиційно було вшановано день пам’яті Героїв Крут. Тому з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета участь в поминальних заходах на Аскольдовій могилі м. Києва взяли секретар Священного Синоду Київського Патріархату єпископ Васильківській Євстратій, керуючий справами Київської Патріархії єпископ Вишгородський Агапіт, братія Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря, та братія Свято-Феодосіївського монастиря. Молилися також священики УГКЦ. Чин заупокійного богослужіння супроводжувався співом хористів Київської православної богословської академії.
На панахиді також молилися лідер партії ВО “Батьківщина” Юлія Тимошенко, народні депутати, а також представники громадськості. До пам’ятного знаку було покладено квіти.
По закінченні панахиди до присутніх зі словом звернувся владика Євстратій, в якому зазначив важливість молитви за упокій молодих студентів та гімназистів, які загинули у бою під Крутами в січні 1918 року. Владика також наголосив на тому, що лише спільними зусиллями ми можемо подолати будь-яку проблему, перебуваючи в любові, та єдності. Адже зараз ми проходимо нелегке випробування, і свою любов до України має засвідчити і наше покоління.
По завершенні панахиди її учасники поставили свічки у храмі святого Миколая на Аскольдовій могилі.
Історична довідка.
З грудня 1917 року Українська народна республіка перебувала у стані війни з Радянською Росією.
Після того, як Центральна Рада прийнявши четвертий універсал, проголосила незалежність України, більшовицька армія  під керівництвом Михайла Муравйова почала наступ на Київ.
Захищати Київ вийшли студенти юнацької школи ім. Богдана Хмельницького та учні київських гімназій.
За 130 км від Києва поблизу станції Крути 29 січня відбувся бій між українськими студентами і армією Муравйова.
За свідченнями істориків, більшість студентів не мали  військової підготовки, були погано озброєні. Бій тривав 5 годин.  4-тисячна більшовицька армія Муравйова розбила загін з 300 київських студентів. Всі вони загинули. Більшовики увійшли до Києва.
Згодом бій під Крутами став символом боротьби за незалежність України. Після повернення Центральної Ради до Києва тіла десяти студентів були перепоховані на Аскольдовій могилі у Києві.
Вперше вшановувати пам’ять героїв Крут на державному рівні почали у 2004 році, в останній рік президентства Леоніда Кучми.  У січні 2003 року Л. Кучма підписав розпорядження “Про вшанування пам’яті героїв Крут”.
Після цього указу у багатьох містах України почали встановлювати пам’ятні знаки, в школах проводити вечори, присвячені цим подіям.
У період перебування при владі Президента Віктора Ющенка відзначення роковин бою під Крутами перетворили на масштабну подію. У 2006 році біля станції Крути у Чернігівській області відкрили Меморіал пам’яті героїв Крут.