Київська православна богословська академія

Відійшов до Господа багатолітній викладач КПБА протоієрей Валерій Семанцо

11913 вересня 2020 р. на 66-му році життя після важкої хвороби відійшов до Господа протоієрей Валерій Семанцо, настоятель храму на честь Ікони Божої Матері «Живоносне Джерело», благочинний Борщагівського благочиння м. Києва, довголітній викладач, інспектор Київської духовної академії і семінарії.

Протоієрей Валерій Миколайович Семанцо народився 2 березня 1955 р. на Закарпатті. Маючи музичну освіту, з 1986 року почав свій шлях служіння у Церкві як співак у хорі Володимирського кафедрального собору м. Києва.

У відродженій Київській духовній семінарії у Києво-Печерській лаврі став керівником хору та викладачем співу, прийняв рукоположення. З 1992 р. – викладач, згодом – інспектор КДАіС УПЦ Київського Патріархату, регент хору.

Бувши призначений настоятелем парафії на честь Ікони Божої Матері «Живоносне Джерело» на столичній Борщагівці, відродив з руїн храм, понад 20 років очолюючи громаду, а також і Борщагівське благочиння.

Протягом попереднього місяця отець Валерій боровся з хворобою, яка мала для нього важкий перебіг та дала низку ускладнень. Ввечері 13 вересня 2020 р. у лікарні він відійшов до Господа.

Невтомний працівник на ниві Божій, вірний син Православної Церкви та українського народу, талановитий викладач і хормейстер, духовний наставник кількох поколінь студентів Київської духовної школи та вірних парафіян, щирий молитовник і служитель вівтаря Господнього, будівничий, люблячий батько для своїх дітей та родини, невичерпне джерело оптимізму та доброго гумору – таким він запам‘ятається усім, хто хоча би раз мав радість ближче з ним познайомитися, поспілкуватися.

Нехай Господь прийме його душу в Небесні Оселі! Царство Небесне, вічна пам‘ять і вічний спокій новопреставленому протоієрею Валерію!

Пресслужба Київської Митрополії Української Православної Церкви (ПЦУ)

© Київська православна богословська академія: офіційний сайт провідного закладу вищої духовної освіти України