Київська православна богословська академія

Круглий стіл «Патріотизм і духовність у сучасній Україні» у Національному університеті біоресурсів і природокористування України

Предстоятель у своєму слові наголосив, що патріотизм варто розглядати як любов до земної Батьківщини та всього творіння Божого, а також порушив питання догляду за довкіллям як обов’язок патріота. 

На завершення слова Предстоятель закликав всіх бути працьовитими задля розбудови і зміцнення Української Церкви й держави:

«Тож не забуваймо, що покликання справжнього християнина – бути патріотом своєї земної Батьківщини, являти в ній образ Божий та преображати її на шляху до спасіння в Царстві Небесному. Ми не просто є сторонніми споглядачами життя, кожен із нас є співтворцем новітньої історії України. Тож маємо бути дбайливими, добрими, відповідальними і навіть новаторами, адже світ змінюється і наша країна потребує молодих енергійних професіоналів своєї справи. Так, у нас багато проблем, але ми і створенні їх вирішувати, тому нехай Господь нас надихає бути щирими, люблячими та працьовитими задля розбудови і зміцнення Української Церкви й держави».

Під час круглого столу з доповіддю «Виховання патріотизму і духовності в закладах вищої освіти» виступив ректор Київської православної богословської академії, голова Управління духовної освіти і богословської науки Православної Церкви України професор  протоієрей Олександр Трофимлюк 

Ректор  Київської православної богословської академії порушив питання розвитку серед студентів закладів вищої освіти національної свідомості, формування почуття патріотизму на засадах духовності та моральності:

«Що стосується вищої освіти, сучасним українським законодавством передбачена автономія закладів вищої освіти. Половина навчальних дисциплін з будь-якої спеціальності визначена стандартом вищої освіти, інша ж половина обирається навчальним закладом або студентом.

Наше завдання – запропонувати відповідні курси національно-патріотичного та духовно-морального виховання, а перед Православною Церквою України стоятиме ціль розробити короткий курс основ православного богослів’я для студентів закладів вищої освіти. Сподіваюся, що спільними зусиллями, ми зможемо досягнути поставленої мети», – зазначив професор протоієрей Олександр.

Після виступу ректора хор Київської православної богословської академії виконав духовні піснеспіви .

Після завершення засідання круглого столу Предстоятель та представники  Київської православної богословської академії оглянули приміщення й музей закладу вищої освіти.

За матеріалами сайту: pomisna.info

 

© Київська православна богословська академія: офіційний сайт провідного закладу вищої духовної освіти України