Київська православна богословська академія

Круглий стіл «Постать в історії Церкви: до сторіччя призначення в міністерство сповідань митрополита Іларіона Огієнка 15.09.1919-2019»

 У черговий раз кафедра церковно-історичних і практичних дисциплін Київської православної богословської академії організувала круглий стіл, присвячений століттю призначення молодого вченого І. І. Огієнка (майбутнього митрополита Іларіона) міністром сповідань Української Народної Республіки (УНР) в урядах Ісаака Мазепи та В’ячеслава Прокоповича.

Доповідачі ознайомили присутніх зі сторінками життя відомого політичного й громадського діяча, визначної постаті в історії Української Церкви.
Микола Тимошик, завідувач кафедри журналістики КНУКіМ, професор, доктор філологічних наук, підкреслив актуальність оголошеної теми; наголосив на необхідності продовження боротьби за державність; презентував книгу з результатами власних досліджень діяльності митрополита Іларіона; розповів про цікавий і маловідомий факт: автором пісні «Не питай чому в мене заплакані очі», яку співає вся Україна, є І. І. Огієнко; згадав, з якими складнощами прийшлося зустрітись при присвоєнні вулиці Києва імені митрополита; подякував братії Михайлівського монастиря за підтримку виходу книги «Українське монашество».

Андрій Юраш, український релігієзнавець, політолог, експерт із питань державно-церковних взаємин, соціології та географії релігії, торкнувся у своїй промові теми роботи міністерства сповідань, зауваживши, що митрополит Іларіон завершує плеяду чудових постатей, які підготували ґрунт для успішної розбудови Православної Церкви України. Доповідач повідомив, що в другому розділі своєї праці «Історія державної структури» буде розділ, який присвячений саме митрополиту Іларіону, і подякував Ірині Миколаївні Преловській за допомогу в цьому річище.

Протоієрей Михаїл Йосифчук, настоятель храму на честь Ікони Божої Матері «Утамуй мої печалі» на Біличах, розповів усім присутнім про життєвий шлях митрополита Іларіона та вагомість його діяльності, яка заслуговує детального вивчення.

Володимир Ар’єв, український політик та журналіст, підкреслив, що Православна Церква як інституція має свою тяглість і наслідує вікові традиції. Влада й Церква мають бути розділені, але історія звертає увагу на успішність розквіту держави тільки тоді, коли існує певна симфонія між державою та Церквою, на зразок пари очей. Промовець, із сумом, засвідчив, що наразі питання релігії виходить на другий план, тому кожна конференція є дуже важливою, щоб країна не повторила помилки 1917 року.

Ірина Миколаївна Преловська, доктор церковно-історичних наук, професор кафедри церковно-історичних і практичних дисциплін Київської православної богословської академії, у своїй доповіді торкнулась гострої проблеми розповсюдження інформації про митрополита Іларіона Огієнка на Лівому березі України.

Після виступів відбувалась дискусія, в якій взяли участь усі охочі.

Фото: Олександр Була
Прес-служба КПБА

© Київська православна богословська академія: офіційний сайт провідного закладу вищої духовної освіти України