Київська православна богословська академія

У КПБА розпочався новий навчальний рік

2 вересня 2019 року в Київській православній богословській академії відбулися святкові заходи з нагоди початку нового навчального року. Урочистості розпочалися в академічному храмі святого апостола і євангеліста Іоана Богослова молебнем, який очолив Предстоятель Православної Церкви України Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Урочистості продовжились в актовій залі академії, де вступне слово виголосив ректор КПБА професор протоієрей Олександр Трофимлюк, який підкреслив важливість роботи Київської православної богословської академії, яка готує не тільки нових священнослужителів для Православної Церкви України, а й працівників синодальних та єпархіальних управлінь, місій, регентів церковних хорів, викладачів середніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладів, співробітників наукових установ. Ректор наголосив, що на даний момент Київська православна богословська академія є єдиним в Україні вищим навчальним духовним закладом, в якому існує ліцензований бакалаврат, магістратура, аспірантура й докторантура. Професор протоієрей Олександр висловив сподівання щодо повернення духовному навчальному закладу тієї слави, який він мав за часів його покровителя Петра Могили.

Після виступу ректора Блаженнійший Митрополит Епіфаній вручив студентські квитки першокурсникам академії.

З вітальними промовами виступили проректор із навчальної роботи Олександр Якович Мирончук; митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, який подарував навчальному закладу ікону святого апостола Андрія Первозваного з часткою мощей зазначеного святого, куратор першого курсу протоієрей Андрій Дудченко.

На завершення урочистого акту до студентів звернувся Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній зі словами, сповненими батьківською любов’ю та духовними настановами: «Сьогодні ви маєте все необхідне, щоб навчатися того, що пропонує вам духовна школа. Це – важлива основа, на якій в майбутньому ви здобуватимете власний досвід, тому не втрачайте часу даремно. Час – це дорогоцінний дар Божий для кожного з нас, яким ми повинні послуговуватися на благо. Використовуйте його, щоб почерпнути якомога більше знань». Предстоятель Православної Церкви України благословив викладачів і студентів академії та побажав плідної праці на славу Господа нашого Ісуса Христа.

Після завершення урочистостей студенти прослухали свої перші лекції 2019–2020 навчального року.


Фото: Андрій Сидор
Прес-служба КПБА

© Київська православна богословська академія: офіційний сайт провідного закладу вищої духовної освіти України