Київська православна богословська академія

Черговий випуск у Київській православній богословській академії

Урочистості з нагоди чергового випуску розпочалися 18 червня 2019 року Божественною літургією в академічному храмі святого апостола і євангелиста Іоана Богослова, яку очолив благочинний храму протоієрей Павло Мельник у співслужінні випускників у священному сані.

Після завершення літургії ректор Академії протоієрей Олександр Трофимлюк, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, викладачі і випускники духовного навчального закладу урочисто зустрічали Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, який очолив подячний молебінь.

Після молебню Митрополит Епіфаній звернувся до присутніх зі словом. «Сьогодні кожен із Вас завершує навчання в академії. Тут Ви здобули знання, які необхідно постійно примножувати. Але подальшою сторінкою буде життя, в якому ці знання Ви реалізовуватимете, служачи на благо нашої помісної Української Церкви. Тому я бажаю, щоб Господь усім Вам давав сили і наснагу йти далі цим прямим духовним шляхом, який Ви обрали. Нехай Боже благословення перебуває на кожному із Вас», – зокрема сказав Предстоятель.

Урочисту частину в актовій залі академії розпочав з вітального слова отець ректор протоієрей Олександр Трофимлюк:

«Ваше Блаженство, Ваше Високопреосвященство, високоповажні професори та викладачі, шановні випускники – аспіранти і студенти – та гості!

Цьогоріч ми відзначаємо черговий випуск Київської православної богословської академії в особливих умовах. Наприкінці 1 семестру поточного 2018/2019 навчального року, а саме 15 грудня, в стінах Святої Софії Київської відбулася історична подія: з волі Божої та дією Духа Святого, Якого в ці дні ми особливо прославляємо, представники єпископату, священства і мирян трьох гілок українського православ’я проголосили об’єднання в єдину помісну Православну Церкву України.

6 січня цього року наш Блаженніший владика з рук Всесвятішого патріарха Варфоломія отримав томос про автокефалію Української Православної Церкви. Про цю подію впродовж тисячі років мріяли наші пращури, а нас Господь сподобив стати її сучасниками й учасниками.

Наша єдина Українська Православна Церква, отримавши визнання від Вселенського Патріархату, зайняла своє місце в диптиху та стала рівною з іншими в сім’ї помісних Православних Церков.

Сьогодні майже 80 осіб завершують своє навчання в магістратурі, бакалавраті та регентському відділенні академії, тому хочу особливо звернутися до наших випускників.

Передовсім закликаю тих, хто вирішить продовжувати навчатися в нас на вищому рівні освіти, не марнувати час, а, відпочивши, належно готуватися до вступних іспитів, бо час летить дуже швидко.

Частина з Вас прийме священний сан. Наша Церква сьогодні дуже потребує здібних священнослужителів. Ви усі спостерігаєте, що до Православної Церкви України долучаються парафії з Московського Патріархату, але здебільшого без настоятелів. Ви покликані не просто стати душпастирями в цих та інших релігійних громадах, але прикладом власного життя реалізувати поняття #Відкритої Церкви, яке поширює й впроваджує наш Предстоятель Блаженніший Митрополит Епіфаній.

Минув той час, коли між духовенством та мирянами стояла стіна. В межах парафій ми маємо відчувати себе єдиною сім’єю, єдиною родиною. Для плідного звершення свого служіння сучасний православний пастир має мати гаряче любляче і щире серце, а не холодний горделивий і корисливий розрахунок.

Перед багатьма з Вас постане питання одруження та створення сім’ї. Прошу Вас якнайвідповідальніше поставитися до вибору своєї «іншої половинки», бо сьогодні міцна сім’я – це рідкість. Ми не можемо збудувати ні велику Церкву, ні тверду державу, якщо в нас не буде гарних християнських родин з відповідними цінностями.

Частина з Вас, залишивши свою alma mater, до часу прийняття духовного сану буде шукати своє місце в світі. Не забувайте, що, отримавши сьогодні дипломи Київської православної богословської академії державного зразка, перед Вами відкриватимуться різні можливості для праці: бути вчителями та викладачами, уставниками та регентами церковних хорів, науковцями й експертами з церковно-релігійних питань; хтось спробує себе в соціальному, капеланському, пенітенціарному служіннях тощо.

Дорогі у Христі випускники та випускниці!

Пам’ятайте, що ми – Ваші викладачі – докладали всіх зусиль, щоб у стінах нашої столичної академії Ви отримали належного рівня освіту, досвід духовного зростання, набуття педагогічних і проповідницьких навичок. Сьогодні Вам належить нести «світло для світу» (Мф. 5: 14) та бути «сіллю землі» (Мф. 5: 13). Нехай благодать Духа Святого, Який «премудрими рибалок явив …і ними вловив вселенну», наповнює Вас і надихає до ревного служіння Богові і Його Церкві.

Слава Ісусу Христу!
Слава нашій єдиній помісній Українській Православній Церкві!
Слава усім випускникам Київської православної богословської академії!».

Далі відбулася хвилююча й очікувана для випускників процедура вручення дипломів.

На згадку про навчання в провідному закладі вищої духовної освіти кожен випускник отримав подарунок – «Православний церковний календар на 2019 рік», що став першим офіційним виданням Православної Церкви України. Крім місяцеслова та покажчика імен святих, гарно проілюстрований журнал містить текст Патріаршого і Синодального томоса про надання автокефального церковного устрою Православній Церкві в Україні та детальну хронологію подій постання автокефальної, визнаної Вселенським Патріархатом, Православної Церкви України. Видання було власноручно підписане Предстоятелем кожному випускникові з побажанням Божого благословіння.

Зі словами настанов звернулися класні наставники протоієрей Сергій Цьома та протодиякон Василь Дідора, а також доцент кафедри богослів’я та філософії архієпископ Євстратій. Подячні слова виголосили випускники магістратури Віталій Охрим і бакалаврату Василь Дорош.

За співпрацю з Київською православною богословською академією та сприяння її розвитку Благословенною грамотою з відзнакою Предстоятеля було нагороджено завідувача кафедри теоретичної і практичної філософії філософського факультету КНУ ім. Тараса Шевченка Людмилу Шашкову, директора Інституту професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук України Валентину Радкевич, старших наукових співробітників Інституту професійно-технічної освіти НАПН України Наталію Базелюк та Олександра Радкевича.

За багаторічну працю в КПБА та в зв‘язку з нещодавнім ювілеєм Благословенну грамоту з відзнакою отримала завідувач канцелярії та начальник відділу кадрів академії Тетяна Григорівна Петіна.

Підводячи підсумки заходу, Предстоятель ще раз привітав випускників із отриманням дипломів, а також розповів про непростий шлях становлення та новітні досягнення академії. «Бажаю, щоб пройдений Вами шлях не пройшов марно, а усі здобутки й знання отримані тут Ви примножили і використали для утвердження тієї пастви, яку Господь ввірить Вам», – зауважив Митрополит Епіфаній.

Завершенням урочистої події став святковий концерт у виконанні випускників регентського відділення, хору КПБА та ансамблю «Конкордіум», що діє при академії.

© Київська православна богословська академія: офіційний сайт провідного закладу вищої духовної освіти України