Київська православна богословська академія

Відбулась III Всеукраїнська конференція для молодих вчених і студентів

 19 березня 2019 у Київській православній богословській академії відбулась ІІІ Всеукраїнська наукова конференція для молодих вчених і студентів «Українська православна богословська думка в загальнохристиянському контексті».

На початку наукового заходу проректор із наукової роботи протоієрей Віталій Клос представив гостям і учасникам виставку картин Київської організації Національної спілки художників України «Храми України» присвяченої пам’яті Миколи Омельяновича Макаренка. Після чого до усіх присутніх з вітальним словом звернулась куратор виставки мистецтвознавець, заслужений працівник культури України Валентина Єфремова. Також учасникам конференції висловили свої вітання організатори фото-виставки радник голови Сумської обласної державної адміністрації з питань міжнародного співробітництва Олександр Федорович Лаврик і заслужений художник України Генрі Миколайович Ягодкін.

Наступним із вітальним словом до присутніх звернувся проректор із навчальної частини кандидат наук з богослів’я, кандидат філологічних наук Мирончук Олександр Якович. Олександр Якович передав учасникам конференції вітальну адресу від Ректора КПБА доктора наук з богослів’я, професора протоієрея Олександра Трофимлюка і закликав до плідної праці та побажав наукових здобутків.

Після побажань розпочалось пленарне засідання, у його роботі взяли участь: Юрій Кухарчук, кандидат історичних наук, заступник директора ДП «Центр археології Києва Національної академії наук України» з доповіддю «Микола Макаренко. Дорога до храму»; Віктор Бандура, доктор технічних наук, завідувач кафедри гедезії та інформаційних технологій «Міжнародний класичний університет ім. П. Орлика» темою «Поглиблення роздумів відносно фундаментальних законів природи»; Дмитро Назаренко «Іконопис Івана Їжакевича 1940 – 1950-х років». Також під час пленарного засідання учасники заслухали доповіді аспірантів КПБА: прот. Романа Грищука «Соціальна мережа «Facebook» як засіб місіонерського служіння православного пастиря», Максима Дроздовича «Секуляризм, секуляризація, секулярність та їхнє семантичне значення» і студента 6-го курсу Віталія Охрима «Багатоженство у Старому завіті – норма чи аномалія».

Після доповідей відбулась презентація духовної спадщини митрополита УАПЦ Василя Липківського підготовленого стараннями доктора історичних наук, старшого наукового співробітника Інституту української археографії та джерелознавства НАНУ, доктора церковно-історичних наук, професора Київської православної богословської академії Ірини Миколаївної Преловської за підтримки Українського культурного фонду. У своєму слові Ірина Миколаївна розповіла про місце духовної спадщини митрополита Василя Липківського у національній історичній пам’яті та його роль у становленні автокефалії українського православ’я.

По завершенні своєї доповіді дослідниця запросила до вітального слова гостя конференції – внука митрополита Олександра Олександровича Липківського, який подякував усім присутнім за запрошення і поділився своїми спогадами про відзначення 150-річчя від Дня народження митрополита Василя Липківського.

Після завершення пленарного засідання відбулась робота по секціям. Зокрема учасники відвідали секції з бібліїстики, церковно-практичних дисциплін, богослів’я, церковної історії.

Завершилась конференція співом молитви, думками й ідеями, які мають втілюватись у наукових заходах Київської православної академії в майбутньому.

Підготував Єфим Фурсенко

Фото Олександр Була

© Київська православна богословська академія: офіційний сайт провідного закладу вищої духовної освіти України