Київська православна богословська академія

В Укрінформі відбулася зустріч з нагоди Дня народження політв’язня Романа Сущенка

8 лютого 2019 р. в Українському національному інформаційному агентстві Укрінформ відбулася зустріч з нагоди дня народження журналіста, художника, політв’язня Романа Сущенка. Сьогодні йому виповнилося 50 років. Це вже третій День народження, який Роман зустрічає у російській в’язниці.

Разом з Блаженнішим участь у заході взяв ректор Київської православної богословської академії прот. Олександр Трофимлюк і настоятель трапезного храму Софії Київської прот. Петро Ландвитович. Також тут зібралися колеги, друзі та рідні Романа, які хотіли би привітати його особисто, якби це було можливо.

Предстоятель Православної Церкви України Митрополит Київський і всієї України Епіфаній також взяв участь у цих заходах. Владика назвав Романа Сущенка справжнім героєм та повідомив, що Церква докладає, і докладатиме багато зусиль задля того, що він та інші політичні в’язні повернулися додому: “Ми робимо все залежне від нас, і найперше — молимося та віримо у те, що наша молитва є тією духовною підтримкою для Романа там”, – сказав Митрополит. Предстоятель закликав усіх присутніх молитися за журналіста. Владика висловив надію, що наступний свій день народження Роман Сущенко зможе відзначити у Києві разом з родиною та друзями.

Сестра Романа Юлія Сущенко передала в дар Митрополиту Епіфанію власноручно намальовану Романом Сущенком картину із зображенням Софійського собору.

Як наголосила перший заступник голови Верховної Ради, уповноважений Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях, представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко, українська влада не припиняє боротьбу за звільнення політичних в’язнів. Попри те, що Путін поставив це питання на паузу до результатів виборів в Україні.

Міністр культури України Євген Нищук, Державний секретар Міністерства інформаційної політики України Артем Біденко, Генеральний директор Укрінформу Олександр Харченко, донька Романа Сущенка Юля – всі сьогодні виступили зі словами підтримки українському політв’язню.

Цього дня в агентстві відкрили оновлену виставку малюнків Романа Сущенка «Мистецтво з-за грат».

Митрополит Епіфаній, колеги та друзі Романа підписали вітальні листівки, які будуть передані йому згодом.

Нагадаємо, що Московський міський суд 4 червня 2018 року засудив Сущенка до 12 років ув’язнення в колонії суворого режиму, 12 вересня Верховний суд Росії визнав це рішення законним. Його етапували в колонію №11 в Кіровській області (місто Кірово-Чепецьк, село Утробіно).

Джерело

© Київська православна богословська академія: офіційний сайт провідного закладу вищої духовної освіти України