Київська православна богословська академія

Блаженніший Епіфаній взяв участь в урочистостях з нагоди 100-річчя проголошення Акта Злуки

22 січня 2019 р. у Києві відбулися заходи з нагоди 100-річчя проголошення Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Участь в урочистостях взяв Предстоятель Православної Церкви України Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

У святкуваннях, які проходили на Софійській площі, взяли участь президент України Перт Порошенко, голова Верховної Ради Андрій Парубій, секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов та інші громадські, політичні, церковні діячі.

Загалом на площі зібралося кілька тисяч людей.

На встановленій сцені реконструктор продемонстрували зразки уніформи військових частин і прикордонних військ часів УНР/УЗНР. Також виступили музичні колективи й окремі виконавці. Зокрема, гурт “Хорея Козацька” на чолі з Тарасом Компаніченком виконав Гімн України зразка 2018 року.

Президент Порошенко у своєму виступі, серед іншого, пообіцяв жителям окупованих Росією території Криму та окремих районів Донбасу «наблизити день звільнення від ворожого ярма».

Після урочистостей на Софійській площі у столичному Маріїнському палаці відбувся урочистий прийом з нагоди 100-річчя проголошення Акта Злуки УНР та ЗУНР.

На запрошення Президента України Петра Порошенка та пані Марини Порошенко участь у святковому прийнятті взяв Предстоятель Православної Церкви України Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Під час урочистого заходу з нагоди Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Президент Петро Порошенко вручив Патріарху Філарету найвищу державну нагороду – звання Герой України та орден Держави.

Патріарха Філарета нагороджено за видатну історичну роль у становленні незалежної Української Православної Церкви, діяльність, спрямовану на відродження духовності Українського народу, піднесення авторитету православ’я, утвердження ідеалів милосердя і міжконфесійної злагоди та з нагоди 90-ліття від Дня народження.

Президент Петро Порошенко з нагоди Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки відзначив високими державними нагородами видатних українців, які самовіддано долучилися до будівництва Української держави. Зокрема, Глава держави нагородив орденом Свободи посмертно Левка Лук’яненка та Мирослава Поповича. Нагороди отримали дружини видатних українців. Петро Порошенко нагородив орденом Свободи Ігоря Юхновського та орденом князя Ярослава Мудрого Володимира Горбуліна. Президент також відзначив діячів культури. Він вручив орден Свободи співаку Тарасу Петриненку, орден князя Ярослава Мудрого музиканту Віктору Гуцалу, орден «За заслуги» кобзарю-бандуристу Едуарду Драчу та присвоїв почесне звання «Народний артист України» Тарасу Компаніченку. Президент висловив слова вдячності і пошани представникам медичної галузі України, які примножують славні традиції національної медицини, лікарям Миколі Троньку та Олександру Усенку та вручив їм ордени «За заслуги». Глава держави також висловив слова подяки Олександру Сушку за його активні зусилля, спрямовані на мобілізацію громадської підтримки навколо реформування країни, просування України до Євросоюзу і НАТО та вручив йому орден «За заслуги».

Після церемонії нагородження відбулося неформальне спілкування усіх учасників заходу.

Джерело

 

© Київська православна богословська академія: офіційний сайт провідного закладу вищої духовної освіти України