Київська православна богословська академія

Випуск 2009 р. у КПБА

У четвер, 11 червня 2009 року, відбувся черговий випуск Київської Православної Богословської Академії. Цього дня у духовну школу з’їхалося багато батьків, родичів та друзів наших славних випускників для того, щоб розділити їхню радість.

Урочистості розпочалися Божественною Літургією, яку очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у співслужінні ректора Академії митрополита Переяслав-Хмельницького Димитрія (Рудюка), єпископа Чернігівського і Ніжинського Іларіона (Процика), єпископа Васильківського Євстратія (Зорі) та священиків – викладачів та випускників закладу.

Під час богослужіння у храмі святого апостола і євангелиста Іоана Богослова лунав спів студентів цієї духовної школи, усі присутні ревно молилися, дякуючи Богу за минулий навчальний рік. На Літургії проповідь сказав випускник 4-го курсу КДА священик Василь Паплик. Після богослужіння у навчальному корпусі Академії відбувся урочистий Акт і вручення дипломів. Владика Димитрій виголосив вступне слово, у якому закликав випускників бути добрими християнами та вірними служителями Святої Церкви. Також ректор у своїй доповіді підбив підсумки навчального року, що завершився. Цього року Київську Православну Богословську Академію закінчило 119 чоловік, з яких 59 не в сані, 60 в сані. Вчену ступінь кандидата богословських наук здобуло 11 чоловік; диплом магістра богослів’я отримало 51 чоловік (КДА (стаціонар) – 4; 5 курс КПБА (стаціонар) – 22, КДА (заочний сектор) – 10, 5 курс КПБА (заочний сектор) – 15); бакалаврами богослів’я стало 57 чоловік (стаціонару – 24, заочного сектору – 33). Вони служитимуть на парафіях нашої Церкви, проте багато з них мають намір продовжити здобувати теологічну освіту. На згадку про духовну школу кожен випускник отримав в подарунок молитовник, а хто у сані – служебник. Цього року також відбувся перший випуск, а саме 12 чоловік, що закінчили регентські курси, які вже три роки діють при Київській Православній Богословській Академії

До випускників зі словами батьківської настанови звернувся Святійший Патріарх Філарет, який розповів про значення сім’ї, а особливо про ті відносини, котрі повинні понувати у священичих родинах, також  Святійший Владика закликав любити один одного.

Теплі побажання лилися з уст класних керівників прот. Михайла Лесюка (куратор 4 курсу КДА), прот. Івана Михайлишина (керівник 5 курсу КПБА) та наставника 4 курсу КПБА старшого інспектора прот. Володимира Тимощука.

В свою чергу від імені випускників зі словами подяки Святійшому Патріарху, ректору та професорсько-викладацькому складу звернулися старости кожного випускного курсу, які подякували за довгі роки навчання та невтомну працю над вихованням нових служителів Ниви Божої.

Закінчилися урочистості духовним концертом, який підготував академічний хор разом з випускницями регентських курсів та святковою трапезою.

Михайло Сивак

© Київська православна богословська академія: офіційний сайт провідного закладу вищої духовної освіти України